Přiznal, že lhal. Teď Trumpův poradce Flynn obrátil a vinu odmítá

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost Michaela Flynna otočil a nyní se snaží stáhnout své přiznání pod přísahou, že lhal někdejšímu zvláštnímu vyšetřovateli Robertu Muellerovi. Tvrdí to americká prokuratura, napsala dnes agentura Reuters. Flynn se v roce 2017 vyšetřovatelům přiznal, že jim podával lživé informace, za což by si měl vyslechnout verdikt 18. prosince.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michael Flynn (generál U.S. Army)
doporučujeme

Flynn musel kvůli kontaktům s ruským velvyslancem v USA Sergejem Kisljakem z funkce v Bílém domě odstoupit v únoru 2017 po 24 dnech v úřadu. V rezignačním uvedl, že nedopatřením nesdělil viceprezidentovi Miku Penceovi úplné informace o kontaktech s Rusy. V prosinci 2017 se pak přiznal, že Muellerovi, který objasňoval vliv Ruska na americké prezidentské volby, podával lživé informace. S vyšetřovateli Flynn následně spolupracoval, za což Mueller soud požádal, aby bývalého poradce neposílal do vězení.

Ač se blíží verdikt soudu, který kvůli lhaní vynese verdikt, obhajoba v uplynulém týdnu učinila nezvyklé prohlášení, ve kterém uvedla, že vysocí představitelé Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) v roce 2017 zosnovali přepadový výslech Flynna s cílem přinutit ho k takovým tvrzením, která by později mohla být označena za lživá. Obvinili také FBI z nátlaku na Flynna a zároveň navrhli soudu, aby celý případ smetl ze stolu, ač se jejich klient formálně přiznal.

O slovo se nyní přihlásila prokuratura, která soud požádala, aby mohla na obhajobu reagovat. Soud návrhu vyhověl, prokuratura dostala lhůtu do pátku. "Zásadním obratem nyní obžalovaný tvrdí, že je nevinný," uvedla prokuratura ve zdůvodnění své žádosti. "Tvrdí to, i když vinu pod přísahou a před dvěma federálními soudci přiznal," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž střílel na bleším trhu v Houstonu, sedm zraněných

24.02.2020 07:48 Nejméně sedm lidí zranil střelec, který v neděli místního času spustil palbu na bleším trhu v…

Dobrodruh Mike Hughes chtěl dokázat, že Země je plochá. Zahynul v raketě

23.02.2020 18:45 Aktualizováno Při pokusu o start podomácku vyrobené rakety na parní pohon zemřel v sobotu v Kalifornii muž, který…

Trump hodlá osobně podepsat mírovou dohodu s Tálibánem

23.02.2020 17:40 Americký prezident Donald Trump osobně podepíše plánovanou mírovou dohodu mezi Spojenými státy a…

Sanders s přehledem vyhrál primárky v Nevadě, slušný výsledek má Biden

23.02.2020 11:15 Aktualizováno Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků s výrazným náskokem zvítězil ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama