Spálil milion dolarů exmanželce naschvál? Soud řeší kuriózní případ

Než aby se podělil o majetek s bývalou manželkou, Kanaďan Bruce McConville prý raději spálil bankovky v hodnotě více než jednoho milionu kanadských dolarů (18 milionů korun). Soud mu ale jeho tvrzení podle portálu Heavy.com neuvěřil a McConvilleho, který se předloni neúspěšně ucházel o křeslo ottawského starosty, poslal za zatajování finanční situace na měsíc do vězení.

Přidejte svůj názor

Americký dolar (USD)
doporučujeme

McConville u soudu řekl, že z bankovních účtů postupně vybral 1,05 milionu dolarů, které spálil. Peníze podle svých slov zlikvidoval nadvakrát: poprvé v září spálil 743.000 dolarů, zbytek pak v prosinci.

"Jak zničení více než milionu dolarů prospěje vašim dětem?" zeptal se ho soudce. McConville odvětil, že tak učinil z frustrace z rozvodového řízení. "Není to něco, co běžně dělám. Nejsem ale člověk, který je extrémně materiálně zaměřený," vysvětlil.

Soudce mu ale nevěřil a prohlásil, že si myslí, že hotovost má někde ukrytou. Soudce rovněž kritizoval to, že McConville doposud nepředložil své finanční záznamy, že přes nesouhlas soudu prodal svou firmu a že se nepodílí na finančním zajištění svých dětí. Za trest ho poslal na měsíc za mříže.

"Ze soudu si děláte legraci a také z tohoto procesu, to je něco, co nedovolím," prohlásil soudce Kevin Phillips. Dodal, že pokud McConville při dalším slyšení nebude vypovídat pravdivě a spolupracovat, čekají ho následky, proti kterým bude měsíční vězení procházkou růžovým sadem.

Phillips rovněž uložil McConvilleovi pokutu 2000 dolarů denně, kterou musí platit své někdejší ženě. Zároveň ho varoval, aby začal spolupracovat, jinak ho tato pokuta rychle připraví o všechno. Dodal také, že pokuta nebude zahrnuta do později vyměřeného výživného.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Firma chce vyzvednout z vraku Titaniku slavný telegrafický přístroj

21.02.2020 18:59 Firma, která má jako jediná právo spravovat předměty pocházející z vraku potopeného parníku Titanic…

Konec války v Afghánistánu. Tálibán a USA podepíšou mírovou dohodu

21.02.2020 15:34 Aktualizováno Afghánské radikální hnutí Tálibán podepíše 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské…

Rusko chce Trumpovi opět pomoci ve volbách. Tajné služby USA důrazně varují

21.02.2020 11:55 Aktualizováno Americké tajné služby varovaly členy Sněmovny reprezentantů, že Rusko se vměšuje i do aktuální…

První test před etnicky různorodými voliči. Primárky demokratů se…

21.02.2020 11:01 Souboj amerických demokratů o možnost postavit se v listopadových volbách republikánskému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama