manželství

Petr Nutil Glosa

Události Petra Nutila: Hrad, kriminál a halucinogenní žáby

Týden se s týdnem sešel a nejen v pohádkové zemi zvané Bohemia se zas dějí podivné a absurdní věci, které my za vás sledujeme, čteme a analyzujeme, aby vy jste si mohli zaplavit hlavu úplně jinými banalitami. Tak pojďme na další Události Petra Nutila. 
Vláda Petra Fialy

Ochrana manželství jako svazku muže a ženy u vlády zřejmě narazí

Navrhovanou ústavní ochranu manželství jako svazku muže a ženy vláda Petra Fialy (ODS) před zákonodárci zřejmě nepodpoří. K předloze skupiny poslanců, která doplňuje listinu práv a svobod, by měl kabinet zaujmout podle podkladů pro středeční schůzi záporné stanovisko.
Miloš Zeman

Zeman by vetoval zákon, který by umožnil manželství lidem stejného pohlaví

Prezident Miloš Zeman by vetoval zákon, který by umožnil uzavírat manželství lidem stejného pohlaví. Novinářům po dnešním jednání s maďarskou prezidentkou Katalinou Novákovou řekl, že nejen z jazykového hlediska slovo manželství implikuje svazek muže a ženy. Prezident by naopak podpořil ústavní novelu, která by definovala manželství jako svazek muže a ženy.
Ilustrační fotografie.

Homosexuálové by podle návrhu mohli uzavřít manželství od poloviny příštího roku

Lidé stejného pohlaví by měli dostat možnost uzavírat manželství od poloviny příštího roku. Předpokládá to ohlášená novela občanského zákoníku, kterou dnes obdržela Sněmovna. Předlohu podepsal vždy jeden poslanec z pěti klubů, a to STAN, TOP 09, Pirátské strany, ODS a ANO. Podpisy podle očekávání nepřipojil nikdo z frakcí KDU-ČSL a SPD.
Svatba, ilustrační fotografie.

Počet uzavřených manželských smluv v Česku znovu roste

Manželskou či předmanželskou smlouvu podepsalo za letošní první pololetí 5316 párů. Je to o 581 smluv více než ve stejném období loňského roku. V tiskové zprávě to uvedla Notářská komora ČR. Za loňským poklesem zájmu o úpravu manželského majetkového režimu stála podle notářů skutečnost, že lidé kvůli pandemii onemocnění covid-19 rušili plánované svatby.
Česká republika

Počet obyvatel Česka přesáhl 10,7 milionu, pomohla migrace ze zahraničí

Česká republika má přes 10,7 milionu obyvatel. Za prvních devět měsíců letošního roku vzrostl o 13.900 na 10,71 milionu. Přírůstek byl meziročně téměř 60 procent nižší. Více lidí v Česku za první tři kvartály zemřelo, než se narodilo, o nárůst počtu obyvatel se tak zasloužili přistěhovalci ze zahraničí.
Česká republika

Počet obyvatel ČR se přiblížil k 10,7 milionu. Na přírůstku se podepsala migrace

Počet obyvatel ČR se v letošním prvním pololetí zvýšil o 5200 na 10,699 milionu lidí, proti předchozím rokům tak bylo tempo růstu výrazně nižší. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Na přírůstku se kladně podepsala migrace, v meziročním srovnání byl ale přírůstek stěhováním o více než polovinu nižší. Více lidí zároveň zemřelo, než se narodilo.
Lidé

"Jako trest odnětí svobody." Páry oddělené koronavirem bojují o možnost být spolu

Každodenní stesk, osamělost a žádný fyzický kontakt jsou nedílnou součástí celosvětové pandemie covid-19 pro páry, které se ocitly každý v jiné zemi, třeba i několik tisíc kilometrů od sebe. Páry po celém světě zůstaly v důsledku uzavření hranic odděleni a odhad předpokládá, že přibližně 9000 Evropanů je odříznuto od svých partnerů. Na tuto problematiku upozorňuje internetová kampaň, která vyzývá vlády všech států, aby změnily svá cestovní omezení.
Homosexuálové

Pohled z druhé strany: Populární bloggerka vyvrací předsudky vůči lidem odmítajícím LGBT

Jsou všichni odpůrci práv gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) bigotní lidé plní nenávisti, anebo se mezi nimi najdou i tací, kteří se sexuálními menšinami nemají sebemenší problém, jenom jsou pouze "opatrnější", pokud jde o některé společenské změny? Americká bloggerka a křesťanka Katy Faustová, kterou vychovaly dvě matky, vyvrací dosavadní předsudky vůči lidem odmítajícím například homosexuální manželství.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy