Placená dovolená u Trumpa? Demokraté chtějí prošetřit ubytování Pence

Američtí demokraté neúnavně pokračují v pranýřování údajných poklesků republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Dva výbory Sněmovny reprezentantů dnes zahájily vyšetřování údajně problematického pobytu viceprezidenta Mikea Pence v Trumpově golfovém středisku při nedávné návštěvě Irska.

Přidejte svůj názor

Mike Pence
doporučujeme

Viceprezident počátkem týdne v Irsku dvakrát nocoval v letovisku Doonbeg, které leží na západním pobřeží ostrova a je vzdáleno víc než 300 kilometrů od metropole Dublinu, kde Pence jednal s irskými politiky. Sám viceprezident novinářům řekl, že k pobytu v Doonbegu ho vyzval majitel letoviska Trump. Prezident to ovšem podle agentury Reuters popírá.

Pobyt prezidenta i viceprezidenta na pracovních cestách hradí stát, takže úhrada za noclehy Penceova týmu v Doonbegu inkasovala Trump Organization zastřešující prezidentovu realitní říši. Trump její řízení svěřil svým synům, ale do svěřenského fondu ji navzdory výzvám opozice a dlouholeté tradici neuložil.

Vedení právního výboru a výboru pro dohled a reformu si vyžádalo dokumenty související v Penceovou cestou dopisem adresovaným Bílému domu, veliteli prezidentské ochranky, Trump Organization a úřadu viceprezidenta. "Výbor se nedomnívá, že by peníze amerických daňových poplatníků měly být využity k osobnímu obohacení prezidenta Trumpa, jeho rodiny a jeho firem," napsal v dopisu šéf výboru pro dohled a reformu Elijah Cummings.

Právní výbor kromě toho vede podle agentury Reuters samostatné vyšetřování, které vyvolal Trumpův návrh uspořádat příští rok summit skupiny hospodářsky nejsilnějších států G7 v golfovém středisku Mar-a-Lago na Floridě, které Trumpovi patří. Americký prezident s nabídkou přišel při nedávné schůzce skupiny ve francouzském Biarritzu. Trval na tom, že z pořádání summitu žádné finanční výhody mít nebude.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 12:04 Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Největší klimatická stávka v dějinách. Dorazily čtyři miliony lidí, chlubí…

21.09.2019 09:25 Více než čtyři miliony lidí se podle mladé švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové zapojily…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 07:49 Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama