USA mají 1262 dalších úmrtí a přes 53 tisíc nově nakažených. Dle Trumpa "virus zmizí"

Spojené státy za posledních 24 hodin zaregistrovaly 1262 dalších úmrtí v souvislosti s covidem-19 a přes 53.000 nově nakažených.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

S odvoláním na statistiku Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) o tom informovala agentura AFP. O den dříve země registrovala obdobné přírůstky.

Koronavirus se v USA od propuknutí nákazy potvrdil u celkem 4,82 milionu lidí, z čehož jich bezmála 158.000 zemřelo. Spojené státy s 328 miliony obyvatel jsou tak globálně pandemií nejhůře zasaženou zemí. Americký prezident Donald Trump i přesto zůstává optimistický a ve středu během tiskové konference zopakoval, že virus "zmizí".

S nárůstem nových případů se od konce června potýká hlavně jih Spojených států. Například Florida od propuknutí epidemie eviduje více než půl milionu případů. Stát s 21 miliony obyvatel registroval sice v posledních dnech nižší přírůstky infekcí, svůj podíl na tom však mělo uzavření testovacích center v souvislosti s tropickou bouří Isaias.

Americké úřady informovaly rovněž o vysokém počtu nakažených koronavirem v jedné z věznic ve státě Arizona. V zařízení ASPC-Tucson Whetstone mělo pozitivní test 517 vězňů, což je téměř polovina všech tamních odsouzených. Podle arizonských představitelů jsou nyní nakažení vězni "v oddělené části budovy a dostává se jim odpovídající lékařské péče".

Jak poznamenala agentura AFP, nákaza koronavirem zasáhla velké množství amerických věznic, kde žije nejvíce vězňů na světě - celkem 2,3 milionu. V přeplněných celách se úřadům příliš nedaří zajistit, aby odsouzení dodržovali určitý odstup. Ve věznicích zároveň chybí zdravotníci a také ochranné pomůcky.

Arizona, kde žije 7,3 milionu obyvatel, hlásí více než 180.000 případů nákazy, z toho 1429 ve věznicích. Sedm odsouzených v souvislosti s onemocněním covid-19 zemřelo. Kalifornie informovala dokonce již o 51 mrtvých vězních, u kterých byla prokázána infekce. Dvacet dva z nich zemřelo v San Quentinu, v nejstarší věznici v Kalifornii, která leží severně od San Francisca.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump v USA zablokuje čínské aplikace TikTok a WeChat

18.09.2020 16:42 Administrativa prezidenta Donalda Trumpa od neděle ve Spojených státech zablokuje možnost stahovat…

NYT: Vědci nesouhlasili s aktualizovanými pokyny CDC k testování

18.09.2020 10:20 Aktualizované doporučení netestovat osoby bez příznaků covidu-19, které v srpnu na svých webových…

Pandemie může přinést "generaci karantény", varuje socioložka

18.09.2020 00:01 NÁZOR – Koronavirus zasáhl zdravotnictví a společnosti globálního jihu tvrději než zbytek světa,…

Výsledek voleb v USA podle Trumpa možná nebude nikdy jasný

17.09.2020 21:15 Americký prezident Donald Trump dnes vyhrotil své útoky na legitimitu nadcházejících prezidentských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama