V USA přibyl milion nakažených koronavirem za pět dní

Počet lidí infikovaných novým koronavirem překonal ve Spojených státech hranici jednoho milionu poprvé skoro 100 dní poté, co se v zemi 20. ledna potvrdily první případy infekce. Nyní v USA přibyl milion nakažených za pouhých pět dní. Informoval o tom dnes zpravodajský web CNN.

Ilustrační foto
doporučujeme

Mezi úterkem a sobotou podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) ve Spojených státech přibylo 1,000.882 nakažených. Od začátku pandemie nemoci covid-19 tak země se zhruba 330 miliony obyvatel eviduje podle JHU přes 14,5 milionu případů nákazy koronavirem, přičemž přes 281.000 lidí s onemocněním covid-19 zemřelo. V absolutních číslech jsou USA koronavirem nejpostiženější zemí na světě.

Denní přírůstky nakažených v USA v listopadu překonávaly dosavadní maxima z jara. Vůbec poprvé se tam za jediný den nákaza potvrdila u více než 100.000 lidí, zatímco počty nově hospitalizovaných a úmrtí rovněž rapidně rostly. Více než 200.000 nově nakažených za 24 hodin země ohlásila 2. prosince a nyní se začínají projevovat dopady cestování a shromažďování ze Dne díkuvzdání. Nemocnice se blíží k naplnění svých kapacit a podle odborníků lze očekávat další zhoršování epidemické situace.

"Každý den se virem nakazí tisíce lidí a víme, že to znamená, že za několik dní nebo do týdne přibudou stovky lidí v nemocnicích a stovky zemřou," uvedla lékařka Shirlee Xie z nemocnice Hennepin Healthcare v Minneapolisu ve státě Minnesota.

Jen za uplynulé čtyři dny ve Spojených státech přibylo podle iniciativy The COVID Tracking Project více než 100.000 lidí, kteří museli být kvůli onemocnění covid-19 hospitalizováni.

"Myslím, že někdy, když slyšíte takové statistiky, tak začnete být otupělí k tomu, co ta čísla znamenají," uvedla lékařka. "Pro nás, lidi, kteří se o tyto pacienty starají, každé číslo představuje někoho, na koho se musíme podívat a říct 'Je mi líto, už pro vás nemohu nic víc udělat'," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvůli útoku na Kapitol rezignoval ministr zdravotnictví USA

16.01.2021 09:30 Aktualizováno Rezignační dopis napsal 12. ledna ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok…

Pence údajně oslovil Harrisovou kvůli blahopřání i nabídce asistence

15.01.2021 20:20 Americký viceprezident Mike Pence ve čtvrtek zavolal své nástupkyni Kamale Harrisové a poblahopřál…

Američtí generální inspektoři vyšetří postup úřadů kolem vpádu do Kapitolu

15.01.2021 19:43 Generální inspektoři několika amerických ministerstev začínají vyšetřovat, jak se různé…

Biden představil další členy týmu, jde o známé tváře z Obamovy éry

15.01.2021 15:14 Nastupující americký prezident Joe Biden představil další své kandidáty do vysokých pozic ve státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama