Čína terčem posměchu. Vojenské PR video využilo záběry z hollywoodských trháků

Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z hollywoodských kasovních trháků včetně Transformers a Skály, napsal zpravodajský server BBC News.

Čínská armáda, ilustrační foto
doporučujeme

Na videu jsou vidět bombardéry H-6, které jsou schopné nést jaderné bomby, jak provádějí simulovaný útok na to, co vypadá jako americká vojenská základna na tichomořském ostrově Guam.

Na čínském serveru Sina Weibo už video nasbíralo téměř pět miliónů zhlédnutí. Ale řada uživatelů zesměšňuje zjevné využití scén z hollywoodských filmů, píše BBC.

"Je štěstí, že Čína nemá problémy s autorskými právy," zažertoval jeden z uživatelů. "Vykradli další americký film? Haha," dodal další. A třetí žádal: "Nepoužívejte klipy z těch hrozných zemí. Lidi na twitteru se na nás pak dívají spatra, a to mě přivádí k šílenství."

Dvouminutové video nazvané Bohové války - Útok! zveřejnilo čínské letectvo v sobotu. Za doprovodu dramatické hudby na něm jsou vidět bombardéry H-6, které útočí na to, co vypadá jako americká Andersenova letecká základna.

zdroj: YouTube

"Jsme obránci vzdušné bezpečnosti naší vlasti. Máme sebedůvěru a schopnost kdykoli bránit bezpečnost nebe naší vlasti," napsalo čínské letectvo ke zveřejněnému videu.

Video bylo zveřejněno v době, kdy Čína uspořádala vojenské cvičení v blízkosti Tchaj-wanu v době zvýšeného napětí kvůli návštěvě vysokého amerického činitele na ostrově. Čína pokládá Tchaj-wan za svou odpadlickou provincii.

Ale uživatelé sociálních sítí si rychle všimli, že nejdramatičtější záběry videa vypadají, že pocházejí z filmů Transformers: Pomsta poražených, Skála a Smrt čeká všude. Čínská armáda tato tvrzení nijak nekomentovala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajfun Molave se prohnal Vietnamem. Nejméně 35 mrtvých, desítky lidí se…

29.10.2020 15:42 Aktualizováno Nejméně 35 lidí zahynulo a více než 50 se pohřešuje v důsledku tajfunu Molave, který v posledních…

Tchaj-wan si úspěšně poradil s covidem. Už 200 dní nemá žádný domácí…

29.10.2020 14:05 Tchaj-wan již 200 dní nezaznamenal žádný přenos koronaviru na svém území. Tchajwanské středisko pro…

Peking brutálně postupuje proti Ujgurům. Pompeo zkritizoval Čínu i za…

29.10.2020 11:13 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes označil zacházení Číny s muslimskou menšinou Ujgurů za…

Dubaj připomněla oslavy 28. října. Nejvyšší mrakodrap světa dostal české…

28.10.2020 21:18 Při příležitosti dnešního 102. výročí vzniku samostatného československého státu se v barvách české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama