Koronavirus zvýšil zájem o soukromé lety

Prudký nárůst poptávky v poslední době zaznamenaly společnosti poskytující soukromou leteckou přepravu. O jejich služby mají zájem movití zákazníci, kteří se chtějí dostat z Číny nebo do Číny a kterým to neumožní rozsáhlá opatření kvůli novému typu koronaviru. Dopravci však právě kvůli přísným pravidlům musí velkou část zákazníků odmítnout, napsal dnes zpravodajský server BBC.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Singapurská společnost MyJet Asia za poslední měsíc zaznamenala zvýšení poptávky po soukromých letadlech o 80 až 90 procent. "Mnoho lidí (během ledna) odjelo na čínský Nový rok a teď mají potíže dostat se zpět do Číny," uvádí šéf společnosti, podle kterého se cestující chtějí dostat do Pekingu, Šanghaje či do Hongkongu. "Jsme značně omezení v tom, kam můžeme letět, a navíc nám aerolinky nedovolí pronajmout svá letadla," dodává.

S problémy při zapůjčení strojů od leteckých společností se potýká i australská společnost Paramount Business Jets. "Nechtějí svá letadla a posádky posílat do kontinentální Číny. Kromě rizika nákazy zaměstnanců... se také obávají, že po návratu z kontinentální Číny budou muset na dva týdny přerušit provoz kvůli karanténě," popisuje viceprezident firmy.

Částečně či úplně přerušila letecké spojení s Čínou řada společností, včetně British Airways, Air France, Air Canada, United Airlines či Lufthansa. Plošný zákaz spojení s Čínou zavedly i vlády několika zemí, od 9. února zakázala přímé lety mezi Čínou a ČR česká vláda.

Menší soukromé letadlo, do kterého se vejdou dva až čtyři pasažéři, stojí okolo 2400 dolarů (55.400 korun) na hodinu. Větší stroj, jež uveze osm až deset lidí, stojí až 6000 dolarů (138.500 korun) na hodinu, uvádí BBC s odkazem na stránky Paramount Business Jets.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonsko kvůli covid-19 zvažuje vyhlášení stavu nouze, měl by platit od…

06.04.2020 16:10 Aktualizováno Japonská vláda zvažuje, že kvůli koronaviru vyhlásí nouzový stav. Měl by začít platit již od úterý…

Na Novém Zélandu kvůli karanténě uvázlo 100 tisíc turistů

06.04.2020 08:45 Na Novém Zélandu je až 100.000 turistů, kteří tam uvázli kvůli koronaviru. Země před 12 dny…

Čína hlásí vzestup nových případů nákazy, jedno úmrtí

06.04.2020 07:20 V pevninské Číně v neděli přibylo 39 nových potvrzených případů nákazy koronavirem, oproti 30 o den…

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

Související:

Právě se děje

Další zprávy