Na hranici Pásma Gazy byl zastřelen Palestinec, izraelský buldozer bránil odnést jeho tělo

Izraelští vojáci dnes na hranici pásma Gazy stříleli na Palestince, kteří se údajně snažili na místo umístit výbušninu. Podle původních palestinských zpráv dva Palestinci přišli o život, libanonská stanice Al-Majádín hovoří o čtyřech mrtvých, izraelský deník Haarec napsal, že o život přišel jeden Palestinec. Tuto informaci pak palestinská strana potvrdila agentuře DPA. Na sociálních sítích kolují záběry, na nichž izraelský buldozer přejel hraniční linii a bránil přibíhajícím Palestincům odnést tělo mrtvého.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle armády vojáci zasáhli oba Palestince, jednoho do nohy. "Ráno, po odražení pokusu o útok u hranice Pásma Gazy armádní buldozer vyzvedl tělo jednoho z útočníků," oznámila v prohlášení armáda.

Podle místního fotografa se po palbě na místo seběhli další Palestinci a vojáci dál stříleli do nohou těm, kdo se snažili dostat k buldozeru. Jeho mechanická lžíce zvedla za šaty nehybné tělo mrtvého. Informuje o tom haaretz.com.

"Izrael měl v úmyslu zabít neozbrojeného mladého muže před kamerami celého světa," prohlásil mluvčí radikální organizace Hamás, která vládne Pásmu Gazy.

Obyvatelé tohoto palestinského území mnoho měsíců protestovali na hranici proti Izraeli, ale v posledních týdnech byl obnoven klid. Izrael to "ocenil" v podobě zvýšení počtu Palestinců, kterým vydal pracovní a obchodní povolení, na 7000 lidí. Je to nejvyšší kvóta od roku 2007, kdy se Hamás ujal vlády nad pásmem. Izraelci rovněž znovu rozšířili námořní zónu pro rybolov kolem Pásma Gazy na 27 kilometrů.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 by mohl zničit ekonomiku Íránu. Úřady dovolí "nízkorizikové…

05.04.2020 12:39 Aktualizováno Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3603, za uplynulých 24 hodin přibylo 151 mrtvých. Celkem…

Istanbulské metro instaluje termokamery, nepustí lidi s horečkou

04.04.2020 17:21 V tureckém Istanbulu instalovali kvůli koronaviru zatím ve třech největších stanicích metra…

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3500, tisíce nakažených v…

04.04.2020 12:52 Počet obětí koronaviru v Íránu se za posledních 24 hodin zvýšil o 158. Celkem tak v zemi na nemoc…

Politické otřesy, uprchlické vlny, revoluce. Politolog popsal, co vyvolá…

04.04.2020 00:01 NÁZOR - Teprve si začínáme uvědomovat rozsah šoku, který způsobila pandemie covid-19, ale musíme si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy