Na hranici Pásma Gazy byl zastřelen Palestinec, izraelský buldozer bránil odnést jeho tělo

Izraelští vojáci dnes na hranici pásma Gazy stříleli na Palestince, kteří se údajně snažili na místo umístit výbušninu. Podle původních palestinských zpráv dva Palestinci přišli o život, libanonská stanice Al-Majádín hovoří o čtyřech mrtvých, izraelský deník Haarec napsal, že o život přišel jeden Palestinec. Tuto informaci pak palestinská strana potvrdila agentuře DPA. Na sociálních sítích kolují záběry, na nichž izraelský buldozer přejel hraniční linii a bránil přibíhajícím Palestincům odnést tělo mrtvého.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle armády vojáci zasáhli oba Palestince, jednoho do nohy. "Ráno, po odražení pokusu o útok u hranice Pásma Gazy armádní buldozer vyzvedl tělo jednoho z útočníků," oznámila v prohlášení armáda.

Podle místního fotografa se po palbě na místo seběhli další Palestinci a vojáci dál stříleli do nohou těm, kdo se snažili dostat k buldozeru. Jeho mechanická lžíce zvedla za šaty nehybné tělo mrtvého. Informuje o tom haaretz.com.

"Izrael měl v úmyslu zabít neozbrojeného mladého muže před kamerami celého světa," prohlásil mluvčí radikální organizace Hamás, která vládne Pásmu Gazy.

Obyvatelé tohoto palestinského území mnoho měsíců protestovali na hranici proti Izraeli, ale v posledních týdnech byl obnoven klid. Izrael to "ocenil" v podobě zvýšení počtu Palestinců, kterým vydal pracovní a obchodní povolení, na 7000 lidí. Je to nejvyšší kvóta od roku 2007, kdy se Hamás ujal vlády nad pásmem. Izraelci rovněž znovu rozšířili námořní zónu pro rybolov kolem Pásma Gazy na 27 kilometrů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlad ohrožuje statisíce syrských dětí. Matka tři týdny šetřila na jediné…

29.09.2020 13:55 Dalších 700.000 dětí v Sýrii je ohroženo hladem v důsledku špatné ekonomické situace o dopadů…

Izrael čelí náporu pandemie: Na ventilátorech je rekordní počet pacientů s…

29.09.2020 10:31 S onemocněním covid-19 v Izraeli o židovském svátku jom kippur, který začal v neděli večer a…

Nedaleko bagdádského letiště dopadla raketa, zahynulo několik civilistů

28.09.2020 18:46 Nejméně tři civilisté dnes zemřeli a dva další utrpěli vážné zranění, když nedaleko bagdádského…

Arménie a Ázerbájdžán se vzájemně viní z dovozu žoldáků ze Sýrie

28.09.2020 12:48 Arménie a Ázerbájdžán se v době nynější eskalace bojů v oblasti Náhorního Karabachu vzájemně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama