Pákistánský umělec na svůj dům namaloval podobiznu George Floyda

Zprávy o smrti černocha George Floyda při zatýkání policií v USA obletěly v posledních dnech celý svět. Dostaly se mimo jiné až do jihopákistánské provincie Sindh, kde tamní umělec zvěčnil podobiznu zesnulého na stěnu svého domu. O poctě Floydovi informovala agentura AP.

George Floyd
doporučujeme

Barevná nástěnná malba se vyjímá na zdi verandy domu v přístavním městě Karáčí, informuje Daily Pakistan. Čtyřicetiletý umělec Floyda zobrazil obklopeného girlandou květin ve tvaru srdce, společně se slogany "Black Lives Matter" (Na černošských životech záleží), "spravedlnost" a "rovnost" a s pákistánskou a americkou vlajkou.

"Tohle je vzkaz míru a lásky pro všechny," uvedl umělec, který měl prý slzy v očích, když viděl video ze zásahu policie, který si vyžádal Floydův život. "Není to od jednotlivce, tento láskyplný vzkaz je od celého Pákistánu," dodal muž, který se živí malováním na nákladní auta.

Floyd zemřel 25. května v Minneapolisu při zatýkání. Bělošský policista, který mu bezmála devět minut klečel na krku, i když Floyd již později nereagoval, byl obviněn z vraždy, jeho další tři kolegové pak z napomáhání vraždě. Po Floydově smrti v USA a později i na řadě míst světa vypukly demonstrace proti rasové nerovnosti a policejní brutalitě. Některé z amerických protestů ovšem přerostly v násilnosti a rabování.

Umělec, který je také tmavé pleti, řekl, že si celý svůj život všímá předsudků, kteří jeho krajané proti lidem s tmavou pletí mají. "Rasismus je mnohem nebezpečnější, než koronavirus," uzavřel muž s odkazem na nynější pandemii covidu-19, která si po celém světě vyžádala přes 429.700 životů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při raketovém útoku v Bagdádu bylo zraněno dítě

05.07.2020 18:43 Raketa namířená na zelenou zónu v Bagdádu, kde sídlí státní úřady a řada velvyslanectví včetně…

Írán zavedl povinně roušky, za den zemřelo 163 lidí

05.07.2020 14:07 V Íránu zemřelo za minulých 24 hodin 163 lidí s covidem-19, což je nejvyšší denní údaj od únorového…

Anexe Západního břehu Jordánu může zruinovat desetiletí snah, obává se…

05.07.2020 00:01 NÁZOR - Izraelská vláda může brzy začít podnikat kroky k jednostranné anexi Západního břehu Jordánu…

V jaderné elektrárně v íránském Ahvázu vypukl požár

04.07.2020 18:20 V jaderné elektrárně v jihozápadním Íránu dnes vypukl požár. Informovala o tom polooficiální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy