Šéf HRW v Izraeli prohrál spor o deportaci u nejvyššího soudu

Ředitel izraelské a palestinské pobočky organizace Human Rights Watch (HRW) Omar Shakir prohrál spor o vyhoštění z Izraele také u tamního nejvyššího soudu. Shakirův právník oznámil, že se dnes nejvyšší soud přiklonil k rozhodnutí soudu nižší instance o vyhoštění. Důvodem rozhodnutí je jeho údajná podpora hnutí prosazujícího bojkot Izraele, což ale Shakir, který je občanem USA, odmítá.

Přidejte svůj názor

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Soudně byl vyhoštěn už loni, letos v dubnu prohrál odvolací řízení u jeruzalémského soudu. List The Jerusalem Post nyní napsal, že muž má být vyhoštěn do 20 dní.

Shakir považuje počínání izraelských úřadů za snahu umlčet ochránce lidských práv, kteří v zemi působí. Dubnový rozsudek obsahuje zrušení Shakirova pracovního povolení i povolení k pobytu.

Organizace HRW už v případě předchozích soudních výroků sdělila, že budou-li její zástupci z Izraele vyhošťováni, pak se Izrael "připojuje k zemím jako Jižní Korea, Venezuela, Kuba, Súdán a Írán".

Izrael v roce 2017 přijal zákon, který může cizímu občanovi zakázat vstup do země, pokud je podezřelý, že vyzývá k bojkotu Izraele. Shakir pracoval pro pobočku HRW pro Izrael a Palestinu od roku 2016.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo může za americké války na Blízkém východě? Historik mluví o zradě

12.11.2019 00:01 NÁZOR – Na Den válečných veteránů, který připadá na 11. listopadu, Američané projevují svůj vděk,…

Bílé přilby v šoku. Spoluzakladatel organizace zemřel za nejasných…

11.11.2019 18:04 Aktualizováno V Istanbulu byl dnes nalezen mrtvý James Le Mesurier, jeden ze zakladatelů dobrovolnické organizace…

Turecko splnilo hrozbu. Začíná deportovat zahraniční bojovníky Islámského…

11.11.2019 17:09 Aktualizováno Turecko dnes začalo s deportací zajatých bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) do…

Jak ukončit krvavé protesty v Iráku? USA přišly s ráznými požadavky

11.11.2019 12:33 Aktualizováno Spojené státy dnes vyzvaly iráckou vládu, aby ukončila násilí proti demonstrantům, reformovala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama