Šéf HRW v Izraeli prohrál spor o deportaci u nejvyššího soudu

Ředitel izraelské a palestinské pobočky organizace Human Rights Watch (HRW) Omar Shakir prohrál spor o vyhoštění z Izraele také u tamního nejvyššího soudu. Shakirův právník oznámil, že se dnes nejvyšší soud přiklonil k rozhodnutí soudu nižší instance o vyhoštění. Důvodem rozhodnutí je jeho údajná podpora hnutí prosazujícího bojkot Izraele, což ale Shakir, který je občanem USA, odmítá.

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Soudně byl vyhoštěn už loni, letos v dubnu prohrál odvolací řízení u jeruzalémského soudu. List The Jerusalem Post nyní napsal, že muž má být vyhoštěn do 20 dní.

Shakir považuje počínání izraelských úřadů za snahu umlčet ochránce lidských práv, kteří v zemi působí. Dubnový rozsudek obsahuje zrušení Shakirova pracovního povolení i povolení k pobytu.

Organizace HRW už v případě předchozích soudních výroků sdělila, že budou-li její zástupci z Izraele vyhošťováni, pak se Izrael "připojuje k zemím jako Jižní Korea, Venezuela, Kuba, Súdán a Írán".

Izrael v roce 2017 přijal zákon, který může cizímu občanovi zakázat vstup do země, pokud je podezřelý, že vyzývá k bojkotu Izraele. Shakir pracoval pro pobočku HRW pro Izrael a Palestinu od roku 2016.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Teheránu se konal smuteční obřad za zavražděného fyzika Fachrízádeho

30.11.2020 09:49 Na íránském ministerstvu obrany se dnes konal smuteční obřad za jaderného fyzika Mohsena…

Trumpův zeť Kushner odjede jednat do Saúdské Arábie a Kataru

30.11.2020 09:07 Poradce a zeť amerického prezidenta Jared Kushner zamíří tento týden do Saúdské Arábie a Kataru.…

Rafinérii na severu Iráku zasáhly rakety, k útoku se hlásí Islámský stát

29.11.2020 21:17 Při raketovém útoku byla dnes zasažena rafinérie na severu Iráku. Kvůli požáru musel být provoz…

Věčná válka, věční uprchlíci. Politoložka varuje před patem v Sýrii

29.11.2020 19:21 Aktualizováno NÁZOR - Syrská občanská válka bude trvat již deset let, boje vyústily v nepohodlný pat, země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama