Turecká armáda zaútočila na konvoj USA v Sýrii? Ankara zprávu popírá

Turecko dnes popřelo zprávu o útoku své armády nebo jejích syrských spojenců na členy koalice, která na severu Sýrie bojuje proti teroristům. Koalici vedou USA. Podle ruského ministerstva obrany Spojené státy informovaly Rusko, že proturecké milice zaútočily u města Tall Tamir na konvoj amerických vojáků směřujících k irácké hranici.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Turecká armáda (Turkish Army)
doporučujeme

Snímky kolony pohybující se v blízkosti Tall Tamiru přinesla i syrská agentura SANA.

Turecko večer popřelo, že by se jeho armáda nebo její syrští spojenci zúčastnili útoku. "Naši vojáci pokračují v odminování oblasti podléhající operaci Pramen míru. Zprávy o tom, že se do palby dostali vojáci koalice, kteří jsou v těchto místech, nejsou pravdivé," oznámilo turecké ministerstvo obrany.

Turecko zahájilo operaci Pramen míru 9. října s cílem vytlačit kurdské oddíly od hranice a zřídit tam bezpečné území pro návrat syrských uprchlíků, kteří jsou v Turecku. Boje byly zastaveny díky rusko-turecké dohodě, která zajistila stažení kurdských oddílů YPG do požadované vzdálenosti od hranice, u níž začaly v pátek hlídkovat společně ruská vojenská policie a turecká armáda.

Od hranice jsou ale stále hlášeny sporadické incidenty. Kurdská agentura Firat dnes oznámila, že turecké dělostřelectvo zaútočilo na pohraniční městečko Rášidíja. Podle tohoto zdroje při útoku přišel o život thajský lékař, který pracoval s organizací Lékaři bez hranic.

Barmská nevládní organizace, která si říká Svobodné barmské hlídky (Free Burma Rangers - FBR), dnes oznámila, že jeden její člen původem z Barmy přišel o život pro útoku na severu Sýrie. Podle agentury AFP tuto organizaci založil jeden americký veterán. Zpráva FBR útok připisuje turecké armádě nebo jejím syrským spojencům. Jde o tentýž incident u Rášidíji, o němž informovali Kurdové. Turecká munice údajně dopadla v desetimetrové vzdálenosti od místa, kde členové nevládní organizace ošetřovali zraněné.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čistky v Turecku ještě neskončily. Vydáno 133 zatykačů na příslušníky…

19.11.2019 10:56 Turecká prokuratura vydala zatykače na 133 současných i bývalých příslušníků armády. Podezřívá je…

Protesty v Íránu jsou krvavé. Útočníci používají nože k zabíjení

19.11.2019 09:54 Účastníci nepokojů, jež v Íránu vyvolalo zdražení benzinu, nožem zabili tři příslušníky…

V Izraeli zněly poplašné sirény. Armáda zneškodnila rakety odpálené ze…

19.11.2019 09:05 Izraelská armáda dnes zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie.…

Židovské osady podle USA nejsou protiprávní, Palestinci zlostně reagují

19.11.2019 07:19 Aktualizováno Židovské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu už podle Spojených států neporušují mezinárodní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama