Armáda USA popírá střet kachny s raketou: Ruská média chybně interpretovala záběry

Americká armáda popřela tvrzení některých ruských a běloruských médií, že při ostrých střelbách americké jednotky na severozápadě Polska zkřížila letící kachna dráhu americké protitankové raketě, a zabránila jí tak zasáhnout cvičný cíl v podobě vyřazeného tanku.

Americká armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ve skutečnosti na záběrech ze cvičení těsně před explozí není kachna, ale druhá raketa, která tank také zasáhla, odpovědělo na dotaz ČTK velitelství americké armády v Evropě, sídlící ve Wiesbadenu.

Mylná interpretace ruských a běloruských médií vyplynula podle tohoto sdělení ze skutečnosti, že záběry letící rakety pocházely ze zaměřovače jednoho bojového vozidla pěchoty M2A2 Bradley, jehož posádka raketu na tank vypálila. Nezachycovaly ale už druhý obrněnec, který na stejný cíl současně vypálil druhou raketu TOW. Ta je vidět na záběrech až těsně před zásahem cíle. Ale v médiích došlo k její záměně za kachnu, která prý raketě zkřížila dráhu a přivodila její explozi.

zdroj: YouTube

"Je pochopitelné, že to může být matoucí, protože odpálení (rakety) z druhého vozidla není vidět. Ujišťujeme vás však, že během této výcvikové akce nedošlo k poškození ptactva," prohlásila mluvčí amerického velitelství Beth Clemonsová. "Obě (rakety) zasáhly cíl," dodala.

Zpráva o tom, že polská kachna na cvičišti Drawsko Pomorskie zničila americkou raketu, a tak uchránila vyřazený tank sovětské konstrukce, se objevila na sociálních sítích, webu ruského vládního deníku Rossijskaja gazeta či na běloruském nezávislém serveru Tut.by.

Jednotky ze Spojených států a dalších zemí Severoatlantické aliance byly do Polska a Pobaltí vyslány k posílení východního křídla NATO po ruské anexi Krymu a po rozpoutání konfliktu na východě Ukrajiny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Policisté zadrželi 12 podezřelých z pašování migrantů do Británie

30.09.2020 18:24 Francouzská, britská a nizozemská policie zadržely tento týden při společné operaci dvanáct lidí,…

EU bude na summitu hledat společný přístup k Turecku a Bělorusku

30.09.2020 17:32 Napjaté vztahy s Tureckem, sankce vůči běloruskému režimu či společný přístup k Číně budou patřit k…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 17:07 Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama