Bavorsko představilo plán uvolňování restrikcí, v květnu otevře restaurace i hotely

Bavorsko během května umožní postupně otevřít restaurace i hotely. Na tiskové konferenci v Mnichově to dnes oznámil bavorský ministerský předseda Markus Söder. Mezi další uvolněná opatření přijatá v boji proti koronaviru patří otevření všech obchodů od pondělí nebo postupný návrat dětí do škol a školek.

Markus Söder
doporučujeme

"Teď je ta pravá doba pro opatrné otevírání. Úspěchy jsou jednoznačné," uvedl premiér země, které je v Německu podle RKI nákazou nejpostiženější. I v Bavorsku, které dosud zaznamenalo 43.162 infekcí a 1949 úmrtí, se ale šíření koronaviru v poslední době výrazně zpomalilo.

Zemská vláda, která se dosud stavěla k uvolňování opatření velmi opatrně, dnes rozhodla, že restaurace mohou 18. května otevřít venkovní posezení a od 25. května za dodržení hygienických nařízení i své vnitřní prostory. Hotely budou turistům znovu přístupné od 30. května.

S Českem sousedící Bavorsko je teprve druhou ze 16 spolkových zemí, která takto rozsáhlé kroky oznámila. Dolní Sasko počítá s tím, že se od pondělí otevřou restaurace, hospody i kavárny, i když zatím budou moci využívat jen polovinu míst. Hotely v Dolním Sasku se pro turisty mohou otevírat od 25. května.

Bavorsko dnes schválilo i další uvolnění. Od pondělí se otevřou obchody s prodejní plochou větší než 800 metrů čtverečních. Nově bude možné navštěvovat příbuzné v domovech důchodců, povolen bude bezkontaktní sport pod otevřeným nebem, otevřou se dětská hřiště. Söder také počítá s tím, že do konce května bude školy a školky navštěvovat zhruba polovina všech žáků a dětí.

O uvolňování dosavadních omezení bude ve středu s ministerskými předsedy spolkových zemí jednat kancléřka Angela Merkelová. Že jejich postup nebude úplně jednotný, se ukazuje už nyní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezidentské volby v Polsku: Duda těsně vyhrál, ukazuje odhad

12.07.2020 22:01 Aktualizováno Volby polského prezidenta patrně těsně vyhrál stávající šéf státu Andrzej Duda. Naznačují to…

Katalánsko opět uvalí karanténu na 200 tisíc obyvatel, covid-19 se rychle…

12.07.2020 21:38 Španělsko zavede poprvé od uvolnění restrikcí přijatých kvůli koronaviru nová omezení pohybu v…

Polsko zažilo krutou a vulgární kampaň. Novinářka popsala boj o post…

12.07.2020 20:00 Poláci dnes rozhodují, zda jejich příštím prezidentem bude staronový nominant vládního Práva a…

Hon na pumu skončil. Polák se po třech dnech na útěku přihlásil policii,…

12.07.2020 19:08 Tři dny se ve Slezském vojvodství na jihu Polska ukrýval před úřady muž, který u sebe ilegálně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy