Duda se po znovuzvolení jel modlit do Čenstochové. Byl svěřen do rukou Panny Marie

Polský konzervativní prezident Andrzej Duda, který v nedělních volbách obhájil svůj post, se v pondělí večer odjel modlit do kláštera na Jasné Hoře v Čenstochové. Informovala o tom polská média. Do centra mariánského kultu v Polsku se Duda vydal i po svém prvním zvolení do funkce hlavy státu před pěti lety.

Andrzej Duda
doporučujeme

Prezident přišel na večerní modlitbu k Panně Marii za vlast a církev. Ta se koná každý den v kapli s obrazem Černé madony, které věřící připisují moc působit zázraky. "Na prahu druhého funkčního období ho (prezidenta) svěřujeme do tvých rukou, Marie, stejně jako všechny záležitosti naší vlasti, a věříme, že budeš u něho vždy přítomna," řekl podle TVN24 při modlitbě kněz. Připomněl také, že Polsko se stále potýká s pandemií nemoci covid-19 a vyzval věřící, aby se za všechny nemocné modlili.

Nedělní večer, kdy se volební štáby Dudy i jeho protikandidáta Rafala Trzaskowského z Občanské platformy dozvěděly odhady výsledků voleb, v klášteře na Jasné Hoře strávil Jaroslaw Kaczyński, šéf Práva a spravedlnosti.

Tato národně-konzervativní strana, která v Polsku vládne už více než čtyři a půl roku, Dudu, svého někdejšího člena, v prezidentských volbách podporovala. Kaczyński Dudův úspěch se spolustraníky neoslavoval ani po prvním kole voleb před dvěma týdny, i tehdy se vydal na poutní místo do Čenstochové, stejně jako po Dudově vítězství v roce 2015.

V nedělních volbách Duda získal 51,03 procenta hlasů a varšavský primátor Trzaskowski 48,97 procenta hlasů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník v německém Frankfurtu nožem zranil několik lidí

26.01.2021 22:06 Aktualizováno V úterý dopoledne došlo v německém Frankfurtu nad Mohanem k útoku, při kterém bylo zraněno několik…

V pondělí téměř 7000 nakažených. Skóre PES kleslo

26.01.2021 21:52 Aktualizováno Denní počet nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál klesá. V pondělí jich…

Cestou z krize je vakcína proti koronaviru, řekla Merkelová

26.01.2021 18:40 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její…

Čech v Německu čelí obžalobě za to, že větvemi ohrožoval dopravu

26.01.2021 18:33 Až 15 let za mřížemi hrozí v Německu Čechovi, který podle vyšetřovatelů několik roků dával na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama