Andrzej Duda

Donald Tusk, předseda strany Občanská platforma (polsky: Platforma Obywatelska, zkratka PO)

Tusk podepsal s dalšími stranami koaliční smlouvu, ačkoliv vládu nesestavuje

Šéfové stran, které se snaží vytvořit následující vládní koalici v Polsku, podepsali koaliční dohodu. Donald Tusk zdůraznil, že tyto strany jsou připraveny převzít odpovědnost za Polsko. Nicméně prezident Andrzej Duda pověřil současného premiéra Mateusze Morawieckého ze strany Právo a spravedlnost (PiS) sestavením příštího kabinetu.
Andrzej Duda

Duda dnes oznámí, koho jmenuje příštím premiérem

Polský prezident Andrzej Duda dnes oznámí, koho jmenuje příštím premiérem. Uvedl to šéf prezidentské kanceláře Marcin Mastelarek na sociální síti X. I přes vítězství současné vládnoucí strany Právo a spravedlnost v nedávných parlamentních volbách nemá dostatečnou většinu k sestavení nové vlády.
Polský prezident Andrzej Duda

Volby v Polsku: Duda dál tají, koho pověří sestavením vlády

Polský prezident Andrzej Duda by mohl svolat první zasedání nového parlamentu těsně před uplynutím zákonného termínu, který by měl být do 30 dní od konání voleb dne 15. října. V den ukončení konzultací s politickými stranami ohledně nové vlády o tom informovala agentura PAP.
Andrzej Duda

Duda řekl, jaké budou další kroky po volbách v Polsku. Tuska zatím sestavením vlády nepověří

Polský prezident Andrzej Duda plánuje příští týden pozvat zástupce všech stran, které jsou zastoupeny v novém parlamentu, k diskuzi a konzultacím. Oznámil to prezidentův poradce Marcin Mastalerek v rozhlasové stanici Rádio Zet. Prezidentská kancelář také uvedla, že prezident bude postupně jednat s představiteli jednotlivých politických stran v pořadí, které odpovídá výsledkům nedělních voleb.
Jaroslaw Kaczyński

V Polsku sílí před volbami ostrá rétorika. Rostou přídavky, hovoří se o zákazu houbaření

Polsko se už za několik týdnů dočká parlamentních voleb a politický tlak sílí. Prezident Andrzej Duda, který je spojencem vládnoucí strany Právo a spravedlnosti (PiS), podepsal zákon, kterým se od příštího roku zvyšují přídavky na děti. Předseda PiS Jaroslaw Kaczyński pak varoval před rostoucím vlivem Evropské unie, který by podle něj mohl vést k zákazu houbaření v Polsku. 
Andrzej Duda a Volodymyr Zelenskyj v Lucku uctili památku obětí volyňského masakru.

Zelenskyj a Duda uctili památku obětí volyňského masakru

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se nadále setkává se zahraničními státníky. Dnes se ve městě Luck na západě Ukrajiny sešel s polským protějškem Andrzejem Dudou. V místní katedrále společně uctili památku obětí volyňského masakru za druhé světové války, který dodnes komplikuje vztahy mezi oběma zeměmi. Přesto je Polsko jedním z nejvýraznějších podporovatelů Ukrajiny v jejím boji s ruskou agresí.

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 26 minutami

Senioři, ilustrační foto

Jak žijí čeští důchodci? Využívají moderní technologie, roste počet pracujících

České seniory lze stále více považovat za aktivní členy společnosti, kteří se zapojují do různých činností. Tendence ukazují na nárůst pracujících seniorů, skupiny těch, kteří uzavírají manželství, a těch, kteří využívají moderní technologie, jako jsou chytré telefony. Uvedla to analýza s názvem "Senioři v ČR v datech 2023," kterou zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy