Jako z akčního filmu. Video ukazuje policejní zásah proti útočníkovi z Vrútek

Před nedávnem otřásl celým Slovenskem, které je celkově vnímáno jako jedna z nejbezpečnějších zemí nejen v Evropě, nýbrž i ve světe, případ útoku ve škole ve Vrútkách. Pachatelem byl její bývalý žák. Jaký byl jeho přesný motiv, není dosud jasné, ale spekuluje se, že jím měla být dřívější šikana. Nyní uniklo video, které přesně zachycuje policejní zásah proti němu.

Útok na slovenské základní škole
doporučujeme

O obsahu videa informuje slovenský deník Pravda. Celé to začalo tím, že útočník s nožem okolo desáté hodiny odpoledne rozbil vchodové dveře ve Spojené škole v ulici Milana Rastislava Štefánika a vnikl do budovy. Nejprve zabil zástupce ředitelky Jaroslava Budze, vážně zranil jednu učitelku, dva žáky čtvrté třídy a školníka. Posléze utekl a rozhodl se schovat v nedalekém sídlišti. 

Tam se jej vydal hledat školník už s policejním doprovodem, čímž se dostáváme k samotnému videu, které vypadá jako z akčního filmu. Bohužel se ale podle všeho jedná o realitu, která všem zúčastněným, včetně matek s dětmi, rozhodně nebyla zrovna dvakrát nejpříjemnější. 

Všechno se zpočátku zdá být v pořádku. Na záběru jsou vidět tři ženy s malými dětmi, které jdou normálně po ulici. Náhle je ale něco rozruší a berou své ratolesti do náruče. Holčičku, která stojí opodál, také někdo odtáhl někam pryč. 

Odpověď dostává ihned vzápětí, když se objeví samotný agresor s nožem v ruce a policisté, kteří se jej snaží dopadnout. Prchající útočník se však nehodlá vzdát bez boje a bodnou zbraní se ohání nejprve po prvním a posléze po druhém policistovi. Když pak jeden ze strážců zákona padá na zem, jeho kolega se jej snaží bránit výstřelem na pachatele. Ačkoliv byla snaha dotyčného pouze postřelit, zraněním nakonec podlehl. 

Odražené kulky posléze vážně poranily dolní končetiny obou policistů, přičemž jeden není schopen chůze, a druhý kulhá. Co však ale stojí za zmínku, je dodnes bagatelizované téma školní šikany. Slovenský ministr školství Branislav Gröhling (SaS) proto také zamýšlí spustit projekt na podporu školních psychologů, jakož i dalších odborných asistentů, v hodnotě 82 milionů euro. Podle Gröhlinga má takové kapacity pouze každá sedmá ZŠ a každá pátá SŠ.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plagiátorská kauza rozdělila slovenskou koalici, vyvolala demonstraci

03.07.2020 21:38 Kauza šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára ohledně opisování v jeho diplomové práci rozdělila…

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 21:22 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy