Johnson ocenil odvahu lidí, kteří se postavili útočníkovi

Britský premiér Boris Johnson ocenil statečnost kolemjdoucích, kteří se dnes odpoledne v Londýně na mostě London Bridge rozhodli zastavit útočícího teroristu. Johnson oznámil, že na dnešní večer pozastavil kampaň před parlamentními volbami, a slíbil dopadnout každého, kdo se na přípravě útoku podílel.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Boris Johnson
doporučujeme

"Chci vzdát hold výjimečné statečnosti těch příslušníků veřejnosti, kteří fyzicky zasáhli, aby chránili životy druhých. Pro mě jsou ukázkou toho nejlepšího z naší země a já jim jménem celé naší země děkuji," řekl premiér v prohlášení.

Terorista na mostě zaútočil nožem, takřka okamžitě se mu ale postavili kolemjdoucí, ke kterým se následně přidali přivolaní policisté. Ti nakonec na útočníka zastřelili.

Johnson a před ním také londýnský starosta Sadiq Khan upozornili, že civilisté se rozhodli muže zastavit nehledě na to, že měl na těle vestu s výbušninami. Policie později uvedla, že to byla atrapa. Khan čin veřejnosti označil za úžasné hrdinství.

Johnson uvedl, že podle informací policie nebezpečí už nehrozí, a dodal, že věří, že se lidé budou nyní moci vrátit zpět ke každodennímu životu. Řekl také, že mu dnešní incident připomněl teroristický útok z roku 2017, kdy teroristé zaútočili na stejném mostě. Tehdy na London Bridge a v okolí přišlo o život 11 lidí včetně tří teroristů a na pět desítek osob utrpělo zranění.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší problém Evropy? Na brexit a populisty zapomeňte, naznačuje…

28.01.2020 22:04 Aktualizováno NÁZOR - Není divu, že Evropě se nedaří najít hlas, ale nikoliv z důvodu brexitu, vzestupu…

60 uprchlíků vzalo útokem plot na maďarské hranici, policie střílela

28.01.2020 22:03 Aktualizováno Kolem šesti desítek migrantů se dnes časně ráno pokusilo proniknout do Maďarska přes plot na…

Koronavirus v Bavorsku. Čtyři Němci se nakazili nečekaným způsobem

28.01.2020 21:48 Aktualizováno Německo dnes oznámilo tři další případy nákazy koronavirem, celkem také země eviduje čtyři nemocné.…

Čeští úředníci byli v Bruselu kvůli auditu Agrofertu

28.01.2020 20:38 Zástupci českých úřadů dnes jednali v Bruselu o auditní zprávě k zemědělským dotacím Agrofertu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama