Bývalý španělský král Juan Carlos má problémy se srdcem, musel na operaci

Bývalý španělský král Juan Carlos se dnes v nemocnici podrobil operaci srdce a byly mu aplikovány tři bypassy. Zákrok byl úspěšný a bez komplikací, uvedla mluvčí nemocnice na madridském předměstí Pozuelo de Alarcón.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bývalý král Juan Carlos I., královna Sofía a bývalý ministerský předseda José Luis Rodríguez Zapatero, autor: Cláudio Vaz
doporučujeme

Bývalý panovník byl v nemocnici od pátečního večera. Při svém příjezdu přátelsky pozdravil přítomné novináře. "Uvidíme se, až budu vycházet ven," řekl jim.

Podle španělských médií nebyla operace urgentní. Navazovala na rutinní vyšetření, jež bývalý monarcha podstoupil v červnu. Nebylo však oznámeno, co tehdy testy odhalily.

Podle agentury DPA dnes v poledne do nemocnice přišli i současný španělský král Felipe VI. (51) a choť Juana Carlose Sofía (80).

Juan Carlos dnes podstoupil celkově 17. chirurgický zákrok. Naposledy mu bylo v dubnu odstraněno poranění pokožky na levé líci. Rok předtím dostal někdejší král protézu levého kolene. Od května 2010 do listopadu 2013 byl na operaci devětkrát, mimo jiné s levou kyčlí a meziobratlovou ploténkou.

Jedenaosmdesátiletý Juan Carlos se stáhl z veřejného života letos v květnu. Abdikoval již před pěti lety, kdy předal korunu svému synovi Felipemu VI. po 39 letech na trůnu. Mezi Španěly je velice oblíbený a považovaný za klíčovou postavu přechodu z diktatury k demokracii po smrti generála Franciska Franka v roce 1975.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranti finančně drásají Německo. O peníze přitom nestojí

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Migranti si navzdory představám nevybírají cílovou zemi na základě jejich znalostí azylových…

Pokusy na stovkách pacientů. Ve Francii odhalili ilegální léčebnu pacientů…

20.09.2019 23:09 Nepovolené léčebné pokusy na stovkách pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou odhalily…

Slováci si v ulicích připomněli vraždu Kuciaka

20.09.2019 21:16 Po více než půl roce dnes Slováci opět vyšli do ulic na shromáždění připomínající loňskou vraždu…

Statisíce lidí po celém světě demonstrovali proti klimatickým změnám

20.09.2019 19:23 Stovky tisíc lidí po celém světě dnes politikům svým protestem v ulicích měst ukázaly, že považují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama