Německá ministryně výživy vyzvala obyvatele, aby nehromadili potraviny

Obnovení stálých kontrol na hranicích s Českou republikou a rakouskou spolkovou zemí Tyrolsko nijak neohrožuje dodávky potravin do Německa, hromadění zásob je proto nerozumné a nesolidární. V rozhovoru s médii skupiny Funke to dnes prohlásila německá ministryně výživy a zemědělství Julia Klöcknerová.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Ke křečkování není jediný důvod," řekla Klöcknerová, podle které dodavatelské řetězce narušeny nebyly, a zásobování funguje. "Kdo i tak hromadí, chová se nejen nelogicky, ale také nesolidárně," uvedla.

Ministryně v rozhovoru poukázala na zkušenosti z loňského jara, kdy uzavřené hranice také nezpůsobily výpadky v zásobování potravinami. Upozornila rovněž, že německé opatření o zákazu přeshraniční přepravy se netýká dovozu potravin.

Německo v úterý prodloužilo do 3. března nařízení, které zakazuje leteckým, autobusovým či železničním dopravců přepravovat do země cestující z oblastí s výskytem nebezpečných mutací koronaviru.

Výjimka platí jen pro občany Německa, pro pasažéry, kteří v Německu žijí, a pro ty, kteří cestují z humanitárních důvodů. Za oblast s mutacemi Německo od neděle považuje Českou republiku a také rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Čínskou a ruskou vakcínu neproplatí pojišťovna, zahraničí ji neuzná

04.03.2021 14:00 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

Evropská léková agentura začala hodnotit ruskou vakcínu Sputnik V

04.03.2021 13:18 Aktualizováno Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zahájila průběžné hodnocení ruské vakcíny proti covidu…

Německo bude očkovat vakcínou AstraZeneca i seniory

04.03.2021 11:58 Německo již brzy začne proti nemoci covid-19 očkovat seniory starší 65 let také preparátem…

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 11:55 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama