Německá policie se chystá vyklidit tábor aktivistů, blokují kácení lesa

Němečtí policisté dnes ve velkém počtu zahájili akci, jejímž cílem je vyklidit tábor ekologických aktivistů blokujících kácení lesa a prodloužení dálnice A49 nedaleko Marburgu ve spolkové zemi Hesensko. Zároveň chtějí ochránit dělníky, kteří dnes začali s kácením, informovala agentura Reuters.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Policisté ráno dorazili do lesa u obce Stadtallendorf, informovala agentura DPA. Policie areál uzavřela a chce vyklidit prostor Panského lesa (Herrenwald). Kácet se má i v nedalekém Dannenröderském lese.

Na protest proti kácení se v areálu usídlilo v korunách stromů na 150 aktivistů, kteří také zřídili barikády. Policie počítá s mnohadenním velkým nasazením a odporem aktivistů.

Podle Reuters byly do oblasti severně od Frankfurtu nad Mohanem vyslány desítky policistů s úkolem ochránit dělníky a vytlačit aktivisty, kteří si vystavěli příbytky v korunách stromů.

"Ode dneška může stavební společnost začít práci v lese a má to v úmyslu. My, policie, jsme tu, abychom práci umožnili," řekl policejní mluvčí Reuters.

Dannenröderský les podle Reuters leží v chráněné oblasti a jeho stromy jsou staré 250 až 300 let. Na části lesa se podle ekologických aktivistů vztahují unijní pravidla na zachování biodiverzity.

"Důsledky klimatické krize a rychlé vymírání druhů jsou pro nás všechny příliš hrozivé, než abychom odstraňovali zdravé lesy kvůli výstavbě dalších dálnic," řekla zástupkyně organizace Greenpeace Marion Tiemannová.

Dálnice A49 má po dokončení spojit města Kassel a Giessen. Ochránci životního prostředí a klimatu považují projekt za překonaný, protože jde proti snahám o ústup od automobilové dopravy. Zastánci projektu naopak argumentují snížením hluku v okolních obcích, zkrácením dojíždění do zaměstnání i přímým napojením na silniční síť pro místní firmy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump, či Biden? Německo po volbách v USA nečeká okamžitou změnu…

27.10.2020 09:26 V Německu panuje přesvědčení, že volební vítězství republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa…

Vztahy s Trumpem jsou pošramocené. EU doufá v povolební změnu v Bílém domě

27.10.2020 08:57 Přesvědčení, že kandidát americké Demokratické strany Joe Biden by byl pro Evropu lepším…

Počet obětí covidu v Německu přesáhl 10 tisíc, nakažených nadále přibývá

27.10.2020 07:34 V Německu za poslední den přibylo 11.409 nově nakažených koronavirem. S nemocí covid-19 v zemi…

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 20:10 Aktualizováno Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama