Německo má dalších 2467 nakažených, epidemie na vzestupu v Rakousku

V Německu za uplynulý den přibylo dalších 2467 potvrzených případů nákazy koronavirem, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Stejně jako o den dříve tak země pokračovala v trendu klesajících přírůstků.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Agentura DPA však upozornila, že víkendové bilance jsou obvykle nižší, protože tamní úřady neobdrží údaje od všech laboratoří.

V Německu koronavirus testy od propuknutí epidemie potvrdily u 325.331 lidí, z nichž 9621 zemřelo; šest za uplynulý den. Více než 276.900 lidí se již z nemoci vyléčilo.

Reprodukční číslo v Německu dosahuje hodnoty 1,40 a v porovnání s předchozím dnem, kdy RKI hlásil hodnotu 1,42, tak nepatrně kleslo. Jedná se o odhad epidemiologů ohledně toho, kolik lidí nakazí jeden infikovaný člověk. Pokud je hodnota vyšší než jedna, znamená to, že se infekce v populaci rozmáhá.

Rakousko zaznamenalo 979 nově infikovaných koronavirem za posledních 24 hodin, což je dosud nejvyšší hodnota ohlášená v pondělí. Vyplývá to z dnešních údajů rakouských ministerstev vnitra a zdravotnictví. Za poslední den zemřeli v alpské republice další čtyři nakažení, a celkový počet zemřelých tak dosáhl 855.

Rakousko eviduje za celou dobu pandemie 56.298 pozitivních výsledků z celkového počtu 1,822.931 provedených testů. Mezitím se opět uzdravilo 44.065 infikovaných. Za poslední den bylo v zemi s necelými devíti miliony obyvatel otestováno 13.668 lidí.

V posledních sedmi dnech rostly počty případů koronavirové nákazy v průměru o 1057 denně, takže i v Rakousku je epidemie silně na vzestupu. V pátek dokonce ministerstvo zdravotnictví hlásilo s 1235 nově nakaženými denní rekord. Aktivních případů covidu-19 je nyní v Rakousku 11.378, přičemž 561 pacientů je v nemocniční péči - o 34 více než předchozí den. Na jednotkách intenzivní péče leží 97 pacientů.

Nejvíce nových případů má z posledních 24 hodin Vídeň, kde se nově nakazilo 327 lidí, informuje OE24. Následují dvě spolkové země sousedící s Českou republikou. Dolní Rakousy hlásí 170 nově infikovaných a Horní Rakousy 130.

Agentura APA o víkendu upozornila, že se v posledních dnech objevily spekulace o tom, že vláda kancléře Sebastiana Kurze chystá celostátní uzávěru, která by ovšem nebyla tak přísná jako na jaře.

Právě na jaře se jedním z ohnisek koronavirové epidemie v Evropě stalo rakouské lyžařské středisko Ischgl. Dnes komise odborníků představila zprávu o rozšíření koronaviru v Tyrolsku a konstatovala, že tamní úřady se sice dopustily chyb, ale nelze hovořit o všeobecném selhání úřadů a politiků.

Předseda komise Ronald Rohrer dnes v Innsbrucku řekl, že například provoz lyžařských autobusů a lanovek byl zastaven o den později, než bylo žádoucí. Problémy nastaly také v komunikaci mezi místními úřady a veřejností a mezi rakouskou vládou a místními úřady.

Kancléř Kurz 13. března na tiskové konferenci nečekaně vyhlásil karanténu nad údolní oblastí Paznauntal, ale podle expertní komise bylo zavedení opatření nepřipravené a zahraniční hosté region opouštěli v panice.

Šestičlennou nezávislou komisi s experty z Německa, Švýcarska a Rakouska svolala v květnu spolková země Tyrolsko. Jejím úkolem není odhalování případné trestněprávní odpovědnosti nebo rozhodování o odškodnění osob, které se na dovolené v Ischglu nebo při chaotickém odcestování ze střediska nakazili.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Šéf slovenského parlamentu Kollár měl vážnou nehodu

24.10.2020 19:45 Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl dnes vážnou dopravní nehodu, uvádí slovenská média…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama