Němečtí politici žádají o prodloužení celostátní karantény

Němečtí politici vyzývají k prodloužení celostátní karantény, jejíž platnost je stanovena do 10. ledna. Bavorský premiér Markus Söder dnes podpořil prodloužení omezení do konce ledna, nad termínem není ale podle informací německého tisku shoda.

Markus Söder
doporučujeme

V úterý bude o tomto kroku jednat kancléřka Angela Merkelová s premiéry spolkových zemích, píše agentura Reuters. Německo v posledních dnech zaznamenává relativně vysoké denní přírůstky nakažených koronavirem.

"Uzávěra musí být prodloužena do konce ledna. Jakékoliv ukvapené uvolnění (restrikcí) by nás vrátilo výrazně zpět," uvedl dnes bavorský premiér Markus Söder.

K opatrnosti vyzval v sobotu také ministr zdravotnictví Jens Spahn. "Čísla (nákazy) jsou stále příliš vysoká, takže musíme prodloužit omezení," uvedl televizní stanici RTL. Podle aktuálních údajů bylo v Německu zaznamenáno za posledních sedm dní 140 nových případů nákazy koronavirem na 100.000 obyvatel. Podle vlády musí číslo klesnout na 50, aby byla epidemie pod kontrolou a mohlo dojít k výraznějšímu rozvolnění.

Podle dnešního vydání deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung v sobotu neformálně jednali o prodloužení celostátní karantény premiéři všech 16 spolkových zemí. Podle informací deníku premiéři souhlasí s prodloužením, neshoda ale panuje nad tím, jak dlouho by měla karanténa platit. Část premiérů by chtěla umožnit uvolnění před 31. lednem.

Přísná celostátní karanténa v Německu platí od poloviny prosince. Opatření zahrnují uzavírku škol i všech podniků, které nenabízejí nezbytné zboží či služby. Platí také limit ohledně kontaktu lidí z různých domácností.

Podle dnešních údajů Institutu Roberta Kocha bylo v Německu zaznamenáno za posledních 24 hodin 10.315 nových případů koronaviru. V průběhu týdne ale denní přírůstky vystoupaly i nad 30.000 případů. Od začátku epidemie se v Německu nakazilo koronavirem zhruba 1,77 milionu lidí.

Po přepočtu na obyvatele má Německo výrazně méně případů nákazy novým koronavirem než Česká republika.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa zpřísňuje opatření. Česko zvažuje omezení vycházení, Německo…

28.01.2021 15:35 Návrhy ministerstev zdravotnictví, vnitra a průmyslu, jak zpřísnit stávající opatření proti šíření…

Německá komise nedoporučuje vakcínou AstraZeneca očkovat seniory

28.01.2021 15:23 Německá očkovací komise dnes doporučila, aby se vakcína proti covidu-19 farmaceutické firmy…

Zpoždění kvůli nedostatku vakcíny hlásí řada evropských zemí

28.01.2021 15:19 Kvůli problémům s nedostatkem vakcíny proti covidu-19 začínají některé evropské země a regiony…

Slovensko už naočkovalo dvě procenta populace, chybí vakcíny

28.01.2021 15:08 Za měsíc od zahájení očkování proti nemoci covid-19 na Slovensku podali zdravotníci vakcínu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama