Oslo zavádí povinnou karanténu pro cestující z Británie či Řecka

Norsko od soboty rozšíří povinnost desetidenní karantény na všechny osoby přijíždějící z Británie, Rakouska, Řecka a Irska, neboť v těchto zemích rostou počty nakažených covidem-19. Oznámilo to dnes norské ministerstvo zahraničí.

Oslo
doporučujeme

Podobná omezení budou zavedena i vůči těm lidem, kteří cestují z dánského hlavního města Kodaně, uvedlo podle agentury Reuters ministerstvo v dnešním prohlášení.

Už na počátku měsíce Norsko zavedlo povinnost desetidenní karantény pro cestující z Česka, Francie, Švýcarska a Monaka. Později Oslo seznam rozšířilo o Polsko, Nizozemsko, Maltu, Island, Kypr, Faerské ostrovy a některé oblasti Švédska a Dánska.

Norská vláda doporučuje občanům, aby se vyvarovali veškerého cestování do zahraničí, včetně zemí s nízkým výskytem koronavirové nákazy. Samotné Norsko, které má na 5,4 milionu obyvatel, dosud podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse evidovalo 10.135 případů koronavirové nákazy a 262 souvisejících úmrtí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová nechce zavírat ekonomiku, omezí se ale oslavy

29.09.2020 17:56 Udržení ekonomiky v chodu a zachování otevřených škol a školek je německou prioritou v době…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

29.09.2020 17:07 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Podezřelý z útoku v Paříži použil falešnou identitu, zneužíval sociální…

29.09.2020 16:51 Podezřelý ze spáchání pátečního útoku před bývalou redakcí satirického časopisu Charlie Hebdo…

Nakažených přibývá. Německá vláda chce omezit shromažďování a prodej…

29.09.2020 16:39 Aktualizováno Německá vláda chce v rámci nových opatření proti šíření koronaviru omezit v rizikových oblastech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama