Požár katedrály v Nantes byl žhářství. Podezřelý se přiznal

Francouzská policie kvůli požáru gotické katedrály v Nantes znovu zatkla Rwanďana, kterého vyšetřovala už před týdnem, a obvinila ho ze žhářství. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Katedrála v Nantes před požárem
doporučujeme

Devětatřicetiletý migrant, který působí u místní diecéze jako dobrovolník, se podle listu Le Monde k činu přiznal.

Katedrála svatého Petra a Pavla v srdci Nantes začala hořet minulou sobotu a oheň vážně poškodil původní vitrážová okna z 16. století a zničil varhany.

zdroj: YouTube

Podezření na žhářství vyšetřovatelé prověřovali kvůli tomu, že požár postupoval chrámem ze tří různých míst. Policie zároveň u vchodů nezjistila žádné známky toho, že by se do katedrály někdo dostal násilím.

Rwanďana policie zatkla už krátce po požáru, ale poté jej propustila, aniž zahájila trestní stíhání. Nyní prokuratura informovala, že na základě nových důkazů byl muž v sobotu zatčen znovu, přiznal se a čelí obvinění ze žhářství. V případě, že bude shledán vinným, mu hrozí až deset let vězení a vysoká pokuta.

Podle svého advokáta Rwanďan činu lituje a rozhodl se s vyšetřovateli plně spolupracovat, napsal Le Monde. Co bylo motivem jeho činu, zůstává záhadou. "Můj klient spolupracuje," uvedl na tiskové konferenci v Nantes advokát Quentin Chabert. "Zjevně bylo pro něj úlevou, že mohl, jak on sám řekl, učinit pokání. Vzhledem k tomu, že je věřící, to pro něj bylo důležité," citovala právníka AFP.

Žadatel o azyl z Rwandy žil ve Francii několik let. Podle státního zástupce Pierra Sennese mu bylo již loni v listopadu sděleno, že by měl zemi opustit vzhledem k tomu, že mu úřady neudělily povolení k pobytu. O motivech žhářského činu ale Sennes odmítl spekuloval. Pouze uvedl, že je prověřován i psychický stav zadrženého muže.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo má přes 1000 nově nakažených, epidemie se zhoršuje v Polsku

06.08.2020 12:14 Aktualizováno Německo za uplynulý den zaznamenalo 1045 případů nákazy koronavirem. Oproti předchozímu dni je to…

Ve Francii přibývá nakažených. Testování na covid-19 vázne, chybí…

06.08.2020 12:10 Ve Francii v posledních dnech rekordně přibylo případů nákazy koronavirem, země ale zároveň řeší i…

Znovuzvolený prezident Andrzej Duda složil slib, opozice na protest…

06.08.2020 11:51 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda, který minulý měsíc zvítězil v druhém kole…

Francie hlásí nejvíce nově nakažených koronavirem od května

05.08.2020 21:00 Francie za posledních 24 hodin zaznamenala 1695 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama