Proti zvýhodnění uzdravených a očkovaných na covid-19 je pětina Němců

Pětina Němců se staví odmítavě ke zvýhodnění očkovaných na covid-19 a vyléčených z této nemoci. Není podle nich dobré, aby se na osoby s imunitou nevztahovala omezení kontaktu a pohybu a aby tito lidé mohli na rozdíl od ostatních volně chodit do restaurací, hotelů či na sportovní a kulturní akce. Podle agentury DPA to vyplývá z nejnovějšího průzkumu, který zveřejnil hamburský Opaschowského institut pro výzkum budoucnosti (OIZ).

Ze sondáže vyplývá, že výsady pro očkované a uzdravené odmítají hlavně mladí (25 procent) a svobodní (28 procent) lidé. Nižší procento odmítačů je naopak mezi rodinami se staršími dětmi a lidmi na venkově (v obou případech kolem 15 procent).

Podle výzkumníka Horsta Opaschowského lze na základě výsledků průzkumů usuzovat, že neočkovaní a odpůrci očkování se proti omezování svých svobod v důsledku pandemie budou nadále bránit. "Za stabilními 20 procenty odmítačů se zřejmě schovává mnoho lidí nespokojených se současnou politikou, kteří se cítí být na straně poražených současné krize a vyvolávají sociální konflikty a napětí ve společnosti," domnívá se Opaschowski.

Některé spolkové země uplatňují nebo se chystají uplatňovat široce diskutované pravidlo, podle nějž majitelé restaurací a dalších podniků sami rozhodují, zda budou vpouštět pouze očkované hosty a hosty uzdravené z covidu-19. Pokud se pro takzvaný "2G model" rozhodnou, nebudou pro návštěvníky platit žádné další restrikce. Pakliže budou dál vpouštět i neočkované, budou se všichni hosté muset prokazovat certifikátem o očkování, negativním testem na covid-19 nebo dokladem o prodělání nemoci.

V Německu se debatuje také o tom, že by neočkovaní přestali mít nárok na náhradu příjmů po dobu nařízené karantény.

Související

Více souvisejících

očkování Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) průzkumy Německo

Aktuálně se děje

včera

včera

Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku Prohlédněte si galerii

Největší lesní požár v historii země se dostal k soudu. Muži hrozí 15 let

U ústeckého krajského soudu ve čtvrtek začalo projednávání případu největšího lesního požáru v historii země, k němuž došlo předloni v létě v Českém Švýcarsku. Obviněným je někdejší dobrovolný strážce rezervace, jemuž hrozí až 15 let odnětí svobody. Muž vinu opakovaně odmítl. 

včera

Petr Pavel na konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost. (12.3.2024)

Podporujme Ukrajinu, ale hledejme i řešení konfliktu, zdůraznil Pavel

Petr Pavel trvá na pokračování vojenské i jiné podpory Ukrajiny, zároveň je podle něj třeba hledat řešení, které by vedlo ke konci války s Ruskem. Prezident tak dal do kontextu své vyjádření pro jednu ze zahraničních zpravodajských televizí. Jakékoliv budoucí mírové uspořádání nezbytně předpokládá souhlas Ukrajiny, dodala hlava státu.

včera

včera

Policie ČR

U policie definitivně skončil muž, který napadal lidi před pražským barem

Policie propustila muže, který v únoru v opilosti se svou kolegyní napadl několik osob před barem na pražském Smíchově. Zároveň informovala, že ženu zprostila výkonu služby. Dvojici obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Policie už dříve označila jednání příslušníka za neakceptovatelné a neomluvitelné.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Robert Fico

Fica zasáhly čtyři kulky. Je stabilizovaný, stále ale bojuje o život

Stav premiéra Roberta Fica (Směr-SD) zůstává vážný. Rozsah zranění způsobený čtyřmi střelnými ranami je rozsáhlý. Lékařům se podařilo stabilizovat jeho zdravotní stav, nadále však není ještě mimo ohrožení života. Informoval o tom vicepremiér a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

včera

včera

Jednání o míru na Ukrajině bez Ruska? Zbytečnost, žádný výsledek nebude, tvrdí Kreml

Plánovaný červnový summit, při kterém Švýcarsko doufá, že vydláždí cestu pro mírový proces, je podle Kremlu bez ruské účasti zbytečný. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy