Rozporuplní Němci: Merkelová podle nich vládne špatně, za kancléřku ji ale chtějí

Více než dvě třetiny Němců jsou nespokojeny s prací vlády konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) kancléřky Angely Merkelové, zároveň si jich ale téměř dvě třetiny přejí další pokračování tohoto kabinetu. Rozporuplné výsledky přinesl průzkum veřejného mínění pro veřejnoprávní televizi ARD. O vztahu k velké koalici budou na svém dnes zahájeném sjezdu jednat sociální demokraté.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Německá kancléřka Angela Merkelová
doporučujeme

S výkony již třetí velké koalice za poslední čtyři volební období je jen málo spokojeno nebo zcela nespokojeno 68 procent Němců. Opačný pohled na kabinet má 31 procent dotázaných. Přesto si 64 procent Němců přeje, aby koalice vládla až do konce volebního období v roce 2021. Proti tomu je jen 32 procent lidí.

Výsledky ukazují, že i když jsou Němci s kabinetem nespokojeni, je pro ně velmi důležitá politická stabilita v zemi. To dokládá i hodnocení jednotlivých politiků, jemuž vévodí dlouholetá kancléřka Angela Merkelová, s níž je spokojeno 47 procent dotázaných.

Na Merkelovou se tak trochu paradoxně dotáhl ministr financí Olaf Scholz, který ale na konci listopadu neuspěl v souboji o předsednický post ve vlastní straně.

Ve vedení SPD namísto Scholze a braniborské političky Klary Geywitzové, s níž kandidoval, stanou poslankyně Saskia Eskenová a bývalý ministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Velká většina Němců - 70 procent - má však za to, že se jim o SPD nepodaří přesvědčit více voličů. Jen 22 procent lidí je opačného názoru.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie na prahu další politické krize? S vládou to vypadá zle, krajní…

22.01.2020 19:19 Aktualizováno Italský ministr zahraničí Luigi di Maio dnes oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí…

Bouře ve Španělsku má již sedm obětí

22.01.2020 19:01 Aktualizováno Bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko, má další tři oběti. Jejich celkový počet tak…

Dost bylo uprchlíků. Chceme své ostrovy zpět, bouří se Řekové

22.01.2020 18:20 Aktualizováno Na řeckých ostrovech Samos, Chios a Lesbos dnes jejich obyvatelé, místní podnikatelé i úředníci…

Francii digitální daň prošla, s USA se zatím dohodla

22.01.2020 17:54 Francie a Spojené státy se dohodly na příměří ve sporu kolem takzvané digitální daně. Francouzský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama