Slovenští poslanci uctili Kuberu (†72), na schůzi došlo ke slovní přestřelce

Slovenští poslanci dnes minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

Přidejte svůj názor

Andrej Danko
doporučujeme

"S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku," řekl Danko.

Dankův mluvčí Tomáš Kostelník ČTK sdělil, že předseda slovenské sněmovny se také zapíše do kondolenční knihy, kterou u příležitosti úmrtí vystaví ve svých prostorách české velvyslanectví v Bratislavě.

Začátek schůze slovenské sněmovny, z jejíhož programu koalice hlasováním vyřadila až na jeden bod všechny návrhy, ale poznačily také slovní přestřelky mezi Dankem a opozičními a nezávislými poslanci. Lídr opozičního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič předstoupil v jednacím sále před Danka, který od začátku schůze hůře artikuloval, a v rukou držel plakát s nápisem "On je ožralý".

Danko v reakci Matovičovi řekl, že to co napsal, je neskutečná drzost. Opozici Danko také vzkázal, že jí má plné zuby a jednoho z poslanců vybídl k odběru krve, aby se ukázalo, zda není pod vlivem drog. Už před tím prohlásil, že nemá úctu k hlavě slovenského státu Zuzaně Čaputové, prezidentský palác podle něj "slouží feťákům".

Předseda slovenské sněmovny a vládní Slovenské národní strany Danko je kvůli svému svéráznému slovníku, artikulaci a častým přebreptům dlouhodobě terčem slovenských satirických a humoristických stránek na internetu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na západě Německa je dalších 18 případů Covid-19

27.02.2020 21:08 Aktualizováno Nejlidnatější německá země Severní Porýní-Vestfálsko hlásí dalších 14 potvrzených případů infekce…

Macron varoval, že Francii čeká epidemie koronaviru

27.02.2020 20:52 Aktualizováno Epidemie koronaviru ve Francii je nevyhnutelná, míní její prezident Emmanuel Macron. Země se však…

Itálie hlásí 17 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 19:39 Aktualizováno Itálie oznámila další tři úmrtí na nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z Číny.…

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 19:02 Aktualizováno Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama