V Rakousku mají už 23 lidí, kteří se virem nakazili v Makarské

V severorakouské spolkové zemi Horní Rakousy úřady registrují už 23 lidí, kteří se nakazili koronavirem o dovolené v oblíbeném chorvatském letovisku Makarská. Podle agentury APA šlo ve všech případech o turisty, kteří k moři cestovali individuálně autem. Hygienici teď proto všem, kteří se z Makarské vracejí, doporučují bedlivě sledovat případné symptomy onemocnění a případně kontaktovat zdravotníky.

Ilustrační foto
doporučujeme

Horní Rakousy sousedí s Českem a podle APA nyní hygienici nové epicentrum nákazy mezi navrátilci z Makarské bedlivě sledují. Od úterka se počet odhalených případů mezi turisty zvýšil se šesti na 23. Infikovali se jak lidé, kteří k moři vyjeli s rodinou, tak členové menších skupin přátel i ti, kteří vyjeli na dovolenou sami.

V Horních Rakousech nyní je 225 lidí nakažených koronavirem, v celém Rakousku je aktivních případů 1523. Počet pozitivně testovaných osob začal v poslední době v Rakousku stoupat - ve středu úřady odhalily za den 194 nakažených, dnes to bylo 155.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize na ostrově Lesbos se zklidňuje, 9000 migrantů přemístěno do nového…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Do nového stanového tábora na řeckém ostrově Lesbos už se přesunulo zhruba 9000 žadatelů o azyl, a…

Proč na východě Německa roste popularita krajní pravice? Expert nabízí…

19.09.2020 20:20 Aktualizováno Popularita krajně pravicových a populistických stran a hnutí ve východním Německu je následkem toho…

Morawiecki má odebírání dětí opozičním aktivistům v Bělorusku za barbarství

19.09.2020 19:40 Jako barbarství odsoudil dnes polský premiér Mateusz Morawiecki rozhodnutí běloruských úřadů…

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama