Anglie otevře dalších deset velkokapacitních míst pro očkování

V Anglii se od pondělka otevře dalších deset velkokapacitních očkovacích center, která mají v následujících týdnech očkovat proti covidu-19 tisíce lidí denně. Pro vakcínu si lidé budou moci nově zajít například na rugbyový stadion v Merseyside, na dostihové závodiště v Tauntonu nebo do konferenčního centra v Bournemouthu, napsal list The Times. Vláda chce díky tomu splnit cíl očkovat do půlky února 15 milionů lidí, zatím vakcínu dostalo něco přes 3,5 milionu obyvatel.

Očkování, ilustrační foto
doporučujeme

Kabinet slíbil, že do 15. února by měli být naočkováni lidé z nejzranitelnějších skupin - senioři nad 70 let, zdravotníci a lidé s vážnými zdravotními problémy. Vakcínu mohou dostat v ordinacích praktických lékařů, v nemocnicích nebo právě v očkovacích centrech, kterých už nyní funguje v Anglii sedm, mimo jiné na stadionu Ashton Gate v Bristolu či v londýnském konferenčním centru ExCel.

Vláda považuje vakcinaci za hlavní prostředek boje s postupující pandemií, chce se ale soustředit i na to, aby nákazu do Británie nepřivezli lidé, kteří se vracejí ze zahraničí. Od pondělí musejí všichni navrátilci z ciziny předkládat na hranicích negativní test na koronavirus, přičemž bez ohledu na něj je čeká desetidenní karanténa.

Úřady nyní zvažují i způsoby, jak dodržování pravidel sledovat a vymáhat. Podle deníku The Times je ve hře například zřízení karanténních hotelů poblíž letišť nebo zvýšený dohled nad lidmi, kteří se vrátili ze zahraničí. To, zda všichni dodržují nařízenou izolaci, by mohly pomáhat zjišťovat moderní technologie jako například rozeznávání obličejů nebo GPS.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Královna v projevu ocenila zdravotníky i nové technologie

07.03.2021 20:40 Britská královna Alžběta II. u příležitosti dne britského Společenství, který připadá na pondělí,…

Švýcaři v referendu schválili zákaz zahalování obličeje na veřejnosti

07.03.2021 18:39 Švýcaři se dnes v referendu těsně vyslovili pro zákaz zahalování obličeje na veřejnosti - pro…

V Anglii už zvou na očkování proti koronaviru padesátníky

07.03.2021 10:05 Anglie začala zvát na očkování proti koronaviru osoby ve věku 56 až 59 let. Systém veřejného…

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama