Británie hlásí rekordní počet nakažených koronavirem i úmrtí

Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní bilanci mrtvých i nakažených od začátku pandemie. Obětí koronaviru přibylo 1325, případů nákazy přes 68.000, vyplývá z dat ministerstva zdravotnictví. Rychle roste i počet pacientů s virem SARS-CoV-2 v nemocnicích, aktuálně jich je téměř 32.000, skoro 3000 z nich jsou napojeny na plicní ventilaci. Londýnský starosta Sadiq Khan varoval, že nemocnicím v metropoli hrozí kolaps.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

Hranici 1000 úmrtí, která přibyla do statistik za jediný den, překonala Británie už v úterý. Tehdy šlo o nejvyšší údaj od dubna, kdy v zemi vrcholila první jarní vlna pandemie. Dnešní bilance ale smutný rekord nejtragičtějšího dne pandemie přepsala. Celkem má Spojené království už téměř 80.000 obětí covidu-19, což je nejhorší bilance v Evropě a pátá nejvyšší na světě. Koronavirem se v zemi se 67 miliony obyvatel nakazily téměř tři miliony lidí.

Mluvčí anglického úřadu pro veřejné zdraví (PHE) varoval, že počty úmrtí dál porostou, "pokud se nepodaří zastavit šíření (viru)", a vyzval všechny obyvatele, aby vycházeli z domu jen ve skutečně nutných případech.

Počty nakažených koronavirem v Británii strmě stoupají od závěru minulého roku, kdy byla na jihu Anglie zaznamenána nakažlivější mutace viru SARS-CoV-2. Vláda si zklidnění situace slibuje zejména od očkování, které v zemi běží od prosince. Dnes britská léková agentura MHRA schválila covidovou vakcínu od americké firmy Moderna, již delší dobu se očkuje látkami od firem Pfizer/BioNTech a AstraZeneca. Očkování dosud dostalo zhruba 1,5 milionu lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ztráta čichu po covidu-19: profesor naznačil, co může pomoci

28.01.2021 00:01 NÁZOR - Spojitost mezi nemocí covid-19 a poruchou čichu a chuti se ukázala již v březnu 2020, kdy…

Ruská policie provedla razii v bytě zatčeného Navalného

27.01.2021 16:54 Pracovníci ruských úřadů prohledali byt opozičního předáka Alexeje Navalného, informoval na…

Velká Británie zpřísní podmínky pro vstup, školy otevře patrně v březnu

27.01.2021 16:29 Velká Británie dnes zpřísnila pravidla pro vstup do země pro cestující z některých zemí, kde se…

Putin při davoském fóru uvítal prodloužení smlouvy START 3

27.01.2021 14:54 Ruský prezident Vladimir Putin dnes při virtuálním setkání v rámci davoského Světového ekonomického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama