Británie nyní neplánuje očkováním podmínit vstup do hospod

Británie zatím bezprostředně neplánuje podmínit osvědčením o očkování vstup do hospod a dalších podniků, jejichž otevření připadá na polovinu května. V rozhovoru se stanicí Times Radio to dnes uvedl britský ministr Robert Jenrick.

Bar, ilustrační foto
doporučujeme

"Velmi opatrně zvažujeme celou řadu věcí; prozkoumáváme praktické záležitosti, obavy etické povahy a řídíme se těmi nejlepšími zdravotnickými a vědeckými názory," uvedl Jenrick.

"Výsledek naší práce zveřejníme v následujících týdnech, nemáme žádný okamžitý plán na uvedení do provozu," dodal k možné nutnosti vakcinačních certifikátů ministr. Taková opatření nebudou podle něj zavedená do 17. května, kdy Anglie plánuje jedno z dalších uvolnění restrikcí.

Možnost nutného potvrzení o očkování pro některé aktivity tento týden nevyloučil britský premiér Boris Johnson. Podle něj by certifikát mohly po zákaznících vyžadovat některé hospody, záleželo by to však na jednotlivých provozovatelích. Dříve Johnson vyloučil, že by vláda zavedla systém vakcinačních pasů. Někteří ministři ale upozornili, že nějaké průkazy o očkování by Britové mohli potřebovat například pro cesty do zahraničí.

Plán opatrného návratu k normálnímu životu v Anglii představil Johnson na konci února. Odehrává se ve čtyřech etapách, rozvolnění by mělo vždy předcházet vyhodnocení momentální epidemické situace. Od 17. května by Angličané mohli navštěvovat vnitřní prostory restaurací, zajít si do kina nebo se ubytovat v hotelu. Zvýší se i povolený počet lidí pro setkání vevnitř i venku.

V 67milionové Británii dostalo do dneška první dávku vakcíny proti covidu podle oficiálních statistik bezmála 29 milionů lidí, což je nejvíc v Evropě. Druhou dávku dostalo přes 2,7 milionu Britů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Irští regulátoři začali vyšetřovat Facebook kvůli úniku údajů

14.04.2021 18:24 Irská Komise pro ochranu dat (DPC) začala vyšetřovat americkou internetovou společnost Facebook v…

Britská vláda se chystá vyšetřit lobbování expremiéra Camerona

14.04.2021 13:23 Britský ministerský předseda Boris Johnson se vyslovil proto, aby se nezávisle vyšetřilo lobbování…

Kreml pokládá všechny otázky ohledně schůzky Putina a Bidena za předčasné

14.04.2021 12:05 Za předčasné označil dnes mluvčí Kremlu úvahy o termínu, místě a možné agendě americko-ruského…

Ukrajinská armáda hlásí dalšího zabitého vojáka z bojů v Donbasu

14.04.2021 09:55 Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění během uplynulých 24 hodin vinou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama