Britové chtějí urychlit vakcinaci, do července by rádi naočkovali dospělé

Britská vláda dnes oznámila, že chce do konce července podat alespoň první dávku vakcíny proti koronaviru všem dospělým lidem. Plán na urychlení očkovací kampaně představil tamní ministr zdravotnictví Matt Hancock. Původně si Spojené království tento cíl stanovilo na konec srpna, píše agentura AP.

Očkování, ilustrační foto
doporučujeme

Nový plán počítá i s očkováním pro všechny starší 50 let nebo se špatným zdravotním stavem do 15. dubna. Ti měli injekci podle předchozího plánu dostat do 1. května.

Výrobci dvou vakcín schválených k použití v Británii, AstraZeneca i Pfizer/BioNTech, měli od začátku roku potíže s dodržením slibovaných objemů dodávek do Evropské unie, poznamenává AP. Podle Hanckocka si však britská vláda myslí, že má k urychlení vakcinační kampaně dostatečné zásoby očkovací látky. V Británii, která již není členskou zemí EU, se očkuje také přípravkem od společnosti Moderna.

Británie dnes oznámila, že alespoň první dávku vakcíny proti koronaviru obdrželo více než 17,6 milionu lidí. Koronavirus se v zemi s 65 miliony obyvatel nově potvrdil u 9834 lidí; o den dříve země zaznamenala 10.406 nových infekcí.

Za posledních 24 hodin Británie oznámila dalších 215 úmrtí lidí, kteří měli v předchozích 28 dnech pozitivní test na koronavirus. V porovnání s předchozím dnem jde rovněž o pokles, agentura Reuters však připomíná, že o víkendu mohou být data zkreslená.

Celkem se od počátku epidemie v Británii koronavirus prokázal u 4,1 milionu lidí, z nichž bezmála 120.600 zemřelo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj míří z Moskvy do trestanecké kolonie

26.02.2021 12:33 Odsouzený předák ruské opozice Alexej Navalnyj si odslouží svůj více než dvouletý trest v…

Další problémy Boeingu. Letoun musel nouzově přistát v Moskvě

26.02.2021 11:56 Na moskevském letišti Šeremeťjevo dnes kvůli problémům s motorem nouzově přistál letoun typu Boeing…

Laboratoř v Oxfordu byla terčem hackerského útoku

26.02.2021 08:54 Biologická laboratoř Oxfordské univerzity, kde se prováděl výzkum nemoci covid-19, se stala terčem…

Navalného odvezli z vazební věznice v Moskvě, nikdo neví kam

25.02.2021 21:43 Aktualizováno Uvězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama