Greta Thubergová by měla vystudovat ekonomii. Pak ať poučuje, vzkázal ministr financí USA

Americký ministr financí Steven Mnuchin vzkázal švédské aktivistce za ochranu klimatu Gretě Thunbergové, aby nejprve vystudovala ekonomii a pak vysvětlovala, jak si představuje fungování světa. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Greta Thunbergová (aktivistka)
doporučujeme

Na tiskové konferenci během Světového ekonomického fóra v Davosu dostal Mnuchin otázku týkající se výzev Thunbergové, aby svět upustil od využívání fosilních paliv. "Je snad hlavní ekonomka? ... Až půjde na vysokou školu a vystuduje ekonomii, může se pak vrátit a vše nám vysvětlit," uvedl šéf amerického resortu financí.

Jeho pošťouchnutí 17leté aktivistky přichází jen dva dny poté, co se Greta Thunbergová nepřímo slovně střetla s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten v Davosu prohlásil, že se Spojené státy připojují k iniciativě vysadit jeden bilion stromů. Mladá Švédka na to zareagovala vzkazem, že řešení klimatické krize nespočívá jen v sázení stromů.

Před odletem ze švýcarského letoviska Trump zvolil smířlivý tón, když uvedl, že by si rád vyslechl projev Thunbergové a že nevěří, že by změna klimatu byla falešnou zprávou. Minulý měsíc Trump prostřednictvím twitteru nicméně této Švédce, která se stala symbolem mladých lidí dožadujících se účinnějšího boje proti změnám klimatu, doporučil, aby se zklidnila a zašla si raději s kamarádkou do kina.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama