Ruský tisk píše o úmrtích mezi mobilizovanými vojáky

V Jelanské posádce ve Sverdlovské oblasti na Urale zahynuli dva zmobilizovaní vojáci. Přesné příčiny jejich smrti se zjišťují, uvedl dnes na svém webu ruský list Kommersant s odvoláním na oblastní ombudsmanku Taťjanu Merzljakovovou.

Smrt jednoho z mobilizovaných mohla souviset s epileptickým záchvatem během otravy alkoholem, uvedla ombudsmanka. Druhý zmobilizovaný podle poslance Maxima Ivanova spáchal sebevraždu. Dalšího zmobilizovaného vojáka ze cvičiště poslali domů, kde "vzápětí zemřel kvůli cirhóze jater", dodal Kommersant.

Ověřit tyto informace zatím není možné, poznamenala ruská redakce BBC, podle které jde o první případy úmrtí zmobilizovaných vojáků ještě před jejich odesláním na Ukrajinu.

Ruské ministerstvo obrany dnes v aplikaci Telegram zveřejnilo první dojmy zmobilizovaných vojáků poté, co dorazili do Donbasu na východě Ukrajiny: "Vidíme, že se lidé znovu naučili usmívat, a tedy nepřijeli jsme nadarmo," prohlásil jeden z vojáků podle ministerstva. "Když jsem uviděl lidi, civilisty, uviděl jsem v jejich očích naději," dodal druhý.

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci 21. září a vzápětí se desítky tisíc Rusů v branném věku pokusily uprchnout ze země. Počet uprchlíků před mobilizací podle britské rozvědky již překročil početní stav vojsk, která na Putinův rozkaz před 222 dny vtrhla na Ukrajinu a rozpoutala tak největší pozemní konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Školačky v Kutné Hoře rozrušila hodina s psycholožkou. Zasahovala záchranka

Neobvyklý incident se ve čtvrtek dopoledne stal na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Do školy museli přijet záchranáři kvůli kolapsu několika žákyň během intervence školní psycholožky ohledně špatných vztahů ve třídě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy