Útok v Moskvě: Zločinec napadl šéfku volební komise, dostala zásah paralyzérem

Šéfku ruské ústřední volební komise Ellu Pamfilovovou dnes při vloupání do jejího domu napadl paralyzérem neznámý útočník. S odvoláním na ministerstvo vnitra o tom informovala agentura TASS. Incident se odehrál v předvečer nedělních komunálních voleb, kvůli nimž od července protestovala hlavně v Moskvě liberální opozice.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin
doporučujeme

Policejní vyšetřovatelé z Moskevské oblasti zahájili vyšetřování trestného činu loupežného přepadení. "6. září okolo 01:30 (místního času) policie dostala zprávu o útoku na majitelku jednoho z domů ve městě Istra v Moskevské oblasti. (...) Poškozenou je předsedkyně ústřední volební komise Ruské federace Ella Pamfilovová.

Maskovaný zločinec pronikl oknem na terasu, opakovaně proti paní domu použil elektrický paralyzér a poté zmizel," sdělila pracovnice ministerstva vnitra Irina Volková.

V neděli 8. září se v Rusku uskuteční komunální volby, v nichž se rozhodne o gubernátorech 19 krajů a oblastí a o složení téměř čtyřiceti republikových, krajských, oblastních a městských zastupitelstev.

Zdaleka největší pozornost vyvolává hlasování v Moskvě, kde volební kampaň doprovázely demonstrace za účasti desítek tisíc lidí. Známé osobnosti z řad opozice se totiž po zásahu moskevské volební komise na seznam kandidátů nedostaly.

Podle agentury Interfax se Pamfilovová zúčastnila dnešní plánované konference, na které prohlásila, že se cítí dobře. Později uvedla, že je schopná vykonávat úřad a že má jen zraněný prst. Nejmenovaný zdroj agentury uvedl, že šéfka komise se bránila židlí útočníkovi, jenž ji dvakrát udeřil paralyzérem, který však nebyl zapojen.

Přední opoziční představitel Alexej Navalnyj v reakci na incident na sociálních sítích napsal, že útok na Pamfilovovou si vymyslely samy úřady, aby odvedly pozornost od chystaných volebních podvodů v Moskvě a na dalších místech.

Pětašedesátiletá předsedkyně volební komise se stala terčem kritiky opozice zejména poté, co hájila vyškrtnutí opozičních kandidátů z voleb do moskevského zastupitelstva s argumentem, že nenasbírali dostatek platných podpisů od voličů na podporu své kandidatury.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 07:49 Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Fatální chyba stála ženu (†26) život: Experti varují, že se to může stát…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Mladá Ruska Jevgenije měla ještě vše před sebou Jedna malá chyba ji ovšem připravila o život a…

Rusko: Americké plány na překonání ruské obrany jsou hloupost

20.09.2019 19:41 Za hloupost označil dnes ruský premiér Dmitrij Medveděv tvrzení amerického generála Jeffreyho…

Putin je výtvor temných sil? Šaman, který ho šel vyhnat z Kremlu, dopadl…

20.09.2019 17:09 Ruský šaman Alexandr Gabyšev, kterého ve čtvrtek při pěším pochodu ze sibiřského Jakutska do Moskvy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama