V Británii dopadli dva mladíky, jsou podezřelí z útoku na Asiata kvůli koronaviru

Britská policie dopadla dva muže, které podezřívá z rasistického útoku na studenta ze Singapuru. Třiadvacetiletého muže skupina mladíků napadla na konci února v Londýně se slovy, že nechtějí "jeho koronavirus" ve své zemi. Informovala o tom stanice BBC.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie Velká Británie
doporučujeme

Policisté mladé muže ve věku 15 a 16 let zadržela, vyslechla a následně propustila na svobodu. Dva další podezřelé ještě hledá. Ve středu požádali policisté veřejnost o pomoc při pátrání a zveřejnili fotografie čtyř podezřelých.

Singapurský student Jonathan Mok utrpěl při únorovém útoku na londýnské nákupní třídě Oxford Street zranění v obličeji. BBC řekl, že epidemie koronaviru někteří lidé využili, aby zdůvodnili svou nenávist k osobám, které se od nich liší.

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová minulý týden vyzvala veřejnost na celém světě, aby projevila solidaritu s lidmi s asijskými kořeny, kteří se kvůli výskytu nového typu koronaviru setkávají s diskriminací.

Nový typ koronaviru se na konci loňského roku začal šířit v čínské provincii Chu-pej. Postupně se nakazili lidé i v jiných částech Číny a k dnešnímu dni se infekce prokázala už ve více než osmi desítkách zemí světa. V Británii je nakažených 163. Jeden člověk nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehl. U dalšího podezřelého úmrtí se nyní přesná příčina smrti zjišťuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

05.04.2020 06:36 Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

Pandemie covid-19: Uljanovsk se může stát ruským Bergamem, píše The Moscow…

04.04.2020 21:36 Aktualizováno "Ale prosím vás! Virus? Jaký virus?" Pětatřicetiletá podnikatelka Olga odmítavě mává rukou. "Je to…

V uzavřené zóně u Černobylu hoří 20 hektarů lesa

04.04.2020 20:51 V uzavřené zóně u někdejší jaderné elektrárny Černobyl na severu Ukrajiny hoří asi 20 hektarů lesa.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy