Trapas německé policie. Do kolony k Scholzovi se dostala nepovolaná osoba

Německá policie vyšetřuje trapas, k němuž došlo, když doprovázela spolkového kancléře Olafa Scholze na letiště. Do konvoje se dostala nepovolaná osoba, které si navíc dlouho nikdo nevšímal. 

Na incident upozornila AP. Zástupce veřejnosti se dostal do VIP konvoje a nakonec i do bezprostřední blízkosti kancléře Olafa Scholze, jehož dokonce objal, zatímco se státník chystal nastoupit do letadla na frankfurtském letišti. Bild v pátek informoval, že bodyguardi si až poté uvědomili svou chybu a muže vypátrali.

Kancelář předsedy vlády potvrdila, že k incidentu došlo ve středu, když se Scholz vracel z oslav 25. výročí vzniku Evropské centrální banky (ECB). Policie spustila vyšetřování události.

Související

Více souvisejících

Policie Německo Olaf Scholz

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 13 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy