Škoda sloučila všechny řidičské aplikace do MyŠkoda

Automobilka Škoda Auto sloučila všechny své aplikace pro řidiče pod jedinou službu s názvem MyŠkoda. Již na začátku roku se aplikace Škoda OneApp stala součástí aplikace Škoda Connect a nyní následuje spojení Škoda Connect a dosavadní MyŠkoda.

Interiér nového modelu Škoda Scala
doporučujeme

Aplikace tak nově propojuje technická data a funkce spojené s provozem a řízením vozu s čistě uživatelskými funkcemi, které slouží ke zvýšení komfortu před jízdou, v době jízdy i po zaparkování vozu. Nová aplikace je dostupné v obchodech Google Play a App Store. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Jako základ nové sloučené aplikace posloužila Škoda Connect. Ta je od roku 2016 dostupná pro Android a iOS na více než 30 trzích a v současné době má více než 500.000 aktivních uživatelů.

Nová aplikace nabízí uživatelům přístup ke všem mobilním on-line službám Škoda Connect. Kromě toho také obsahuje veškeré informace o vozidle a o síti servisních partnerů Škody. Ovládat ji lze z mobilu, chytrých hodinek nebo displeje vozu.

Kdo používal dosavadní aplikaci MyŠkoda, musí si nainstalovat aplikaci novou. Může se ale na svém chytrém telefonu přihlásit svými současnými přihlašovacími údaji. Přenos zákaznických účtů do nové aplikace probíhá automaticky, nová registrace nebo opětovné přidávání již uložených vozů není nutné. Uživatelé, kteří nemají Škoda ID a doteď se do aplikace přihlašovali údaji externích poskytovatelů, například svým facebookovým účtem, si musí na domovské stránce Škody nebo rovnou v nové aplikaci MyŠkoda ID založit.

Novou aplikaci pro Škodu od minulého roku vyvíjela společnost Etnetera. "Do týmu pro Škodu jsme vybírali velmi pečlivě ty experty na mobilní vývoj, kteří jsou schopni maximální synchronizace uvnitř velké skupiny. Řada vývojářů je zvyklá pracovat v týmu do pěti až deseti lidí, ale tento projekt vyžadoval desetinásobnou podporu," uvedl ředitel mobilního vývoje Etnetera Miloš Felix. Etnetera se podílí i na úpravách aplikace pro nový elektromobil Škoda Enyaq.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mercedes-Benz představil plně elektrický sportovně-užitkový vůz

20.01.2021 15:38 Německý automobilový koncern Daimler dnes představil plně elektrický sportovně-užitkový vůz (SUV)…

Škoda Auto si upevnila pozici jedničky na slovenském trhu

15.01.2021 16:15 Automobilka Škoda Auto si loni upevnila pozici jedničky na slovenském trhu s novými osobními vozy s…

Nové logo, nová strategie: Kia představuje záměry značky a budoucnost

15.01.2021 04:33 Kia prostřednictvím speciální digitální prezentace oznámila podrobnější informace o nových záměrech…

Policie ČR dostane po vzoru Velké Británie nové vozy Škoda Scala. Bude…

14.01.2021 08:21 Škoda vyhrála veřejnou soutěž na dodávku osobních vozidel 4x2 v policejním provedení. Na základě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama