Bezpečnostní rámy, měření teploty. Památky v Tunisku zavedly opatření proti koronaviru

Před vstupem do mauzolea prezidenta Habíba Burgiby v tuniském pobřežním městě Monastir personál návštěvníkům měří teplotu. Vyžadováno je také zakrytí nosu a úst, roušky jsou povinné i v dalších památkách. Uvnitř však již nařízení kontrolováno není, nedodržují ho ani všichni zaměstnanci. Do tuniských památek lidé vstupují přes bezpečnostní brány, zjistila zpravodajka ČTK na místě.

Tunisko

Mauzoleum v Monastiru je přístupné všem návštěvníkům zdarma. Podle Kateřiny Duškové z Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch do mauzolea často přicházejí místní. Burgiba byl coby první prezident Tuniské republiky podle ní velmi oblíbený, protože schválil mnoho důležitých zákonů a dal více práv ženám, připomněla Dušková. Zrušil například mnohoženství nebo povolil rozvody. Ovšem přesto, že mauzoleum je populárním cílem Tunisanů i zahraničních turistů, fronty se před ním podle Duškové netvoří ani za běžné situace.

zdroj: YouTube

Další významnou památkou Monastiru je pevnost, označovaná slovem Ribat. Také zde je vstup opatřen bezpečnostním rámem, visí tu označení o povinnosti nošení roušek. Tu ale neměli ani zaměstnanci kontrolující návštěvníky. Pevnost je ovšem velmi rozlehlá a lidé tak nemají prakticky možnost být spolu v blízkém kontaktu. Podle Duškové letos v monastirském Ribatu kleslo vstupné. Zatímco dříve dospělý zaplatil deset dinárů (zhruba 80 Kč), letos bylo stanoveno na osm dinárů (asi 64 Kč), Tunisané platí pět dinárů (40 Kč).

Tuniská vláda ve středu rozhodla, že od 26. srpna turisté bez ohledu na zemi původu, musí při překročení hranic předložit negativní test na covid-19 s následnou alespoň sedmidenní karanténou, uvádí české ministerstvo zahraničí. Pro Čechy nadále platí výjimka a mohou do severoafrického státu bez testu přijet v rámci organizované turistiky s cestovními kancelářemi. Individuální program není možný. Podle mluvčí cestovní agentury Invia Andrey Řezníčkové 95 procent klientů do Tuniska jezdí s cestovní kanceláří. Nejčastěji do země míří na osm dní, nejvíce poptávají čtyřhvězdičkové hotely s all inclusive, řekla.

První let do Tuniska tuzemské cestovní kanceláře vypravily 15. srpna. O zemi je podle zástupců prodejců zájezdů velký zájem, částečně totiž nahrazuje zatím nedostupný Egypt a Turecko. S CK Fischer tam podle jejího mluvčího Jana Bezděka míří stovky lidí. CK Exim Tours podle svého obchodního ředitele a mluvčího Petra Kostky zvýšila kapacitu letů, aby uspokojila poptávku. CK Blue Style prodloužila zhruba o měsíc sezonu a poslední let zatím vypravuje 22. listopadu, uvedla mluvčí CK Jana Ondrejechová.

Přibylo přes 400 nově nakažených. Roste i reprodukční číslo

26.09.2021 09:36 Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem.…

PŘEHLED: Kdo má naději uspět v německých volbách a kdo chce nahradit…

26.09.2021 12:07 V Německu probíhají parlamentní volby, které po 16 letech ukončí kancléřskou éru Angely Merkelové z…

Letní počasí se pomalu loučí. Příští týden teploty spadnou

26.09.2021 06:30 Ačkoliv si příští týden ještě užijeme teplot nad 20 stupňů, ke konci týdne se ochladí. Naměříme tak…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Změna Tálibánu v praxi? Mrtvá těla věší a vystavuje na náměstích

25.09.2021 18:52 Tálibán pověsil na hlavním náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb, oznámila…

Slovensku stále chybí turisté ze zahraničí

22.09.2021 09:49 Služeb hotelů a dalších ubytovacích zařízení na Slovensku v červenci využilo více hostů než ve…

Do Chorvatska přijelo do půlky srpna více Čechů než za celý loňský rok

19.08.2021 13:08 Do Chorvatska přijelo z České republiky letos do poloviny srpna podle Chorvatského turistického…

Související:

Právě se děje

reklama