Od tučňáků po rejnoky. Na Tchaj-wanu otevřeli nové mořské akvárium

Od tučňáků přes průsvitně zářící medúzy po ladně klouzající rejnoky - to vše nabízí k vidění nové mořské akvárium na Tchaj-wanu, které v pátek zahájilo provoz po více než půlročním odkladu kvůli pandemii nemoci covid-19.

Snímky z akvária Xpark
doporučujeme

Jak napsala agentura Reuters, Akvárium Xpark se mělo původně otevřít pro návštěvníky na konci loňského roku, ale pandemie otevření zpozdila. Stín koronaviru i nyní poznamenává provoz, když všichni návštěvníci musí u vchodu podstoupit kontrolu teploty.

Hlavní atrakcí je různozubec japonský, který patří mezi žraloky, ale kromě něj Xpark nabízí 30.000 ryb více než 300 druhů ve 13 expozicích. A zájem nepochybně vzbudí také kavárna, kde mohou návštěvníci pozorovat tučňáky plovoucí sítí průhledných trubek.

zdroj: YouTube

Akvarijní komplex v severozápadní části Tchaj-wanu má ročně přilákat 1,6 miliónu návštěvníků, ale otázkou je, jak se na tomto počtu podepíše pokračující pandemie. Tchaj-wan patří k zemím, kterým se ji podařilo dostat rychle pod kontrolu a zaznamenal jen necelých 500 nakažených, z nichž sedm zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Islandu jezdí po mizejícím ledovci obří autobus, pasažéři jsou nadšení …

14.11.2020 17:35 Aktualizováno Na věčném sněhu veze obří autobus své z oken vyhlížející psasažéry po největším islandském ledovci…

Německým horám hrozí navzdory covidu nával turistů

08.11.2020 18:47 Aktualizováno Ačkoli se pandemii nemoci covid-19 stále nedaří dostat pod kontrolu, turisté i provozovatelé…

Vánoce v ohrožení. Finský domov Santy Clause kvůli koronaviru osiřel

31.10.2020 10:13 Vánoce se pomalu blíží, ale v domovském městě Santy Clause na severu Finska, kam se každý rok…

Košťata, lebky, mučící nástroje. Muzeum v Dánsku připomíná hony na…

30.10.2020 08:51 Hranice, na níž praská oheň, zadušené výkřiky: v městečku Ribe na západě Dánska je zvláštní muzeum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama