Od tučňáků po rejnoky. Na Tchaj-wanu otevřeli nové mořské akvárium

Od tučňáků přes průsvitně zářící medúzy po ladně klouzající rejnoky - to vše nabízí k vidění nové mořské akvárium na Tchaj-wanu, které v pátek zahájilo provoz po více než půlročním odkladu kvůli pandemii nemoci covid-19.

Snímky z akvária Xpark

Jak napsala agentura Reuters, Akvárium Xpark se mělo původně otevřít pro návštěvníky na konci loňského roku, ale pandemie otevření zpozdila. Stín koronaviru i nyní poznamenává provoz, když všichni návštěvníci musí u vchodu podstoupit kontrolu teploty.

Hlavní atrakcí je různozubec japonský, který patří mezi žraloky, ale kromě něj Xpark nabízí 30.000 ryb více než 300 druhů ve 13 expozicích. A zájem nepochybně vzbudí také kavárna, kde mohou návštěvníci pozorovat tučňáky plovoucí sítí průhledných trubek.

zdroj: YouTube

Akvarijní komplex v severozápadní části Tchaj-wanu má ročně přilákat 1,6 miliónu návštěvníků, ale otázkou je, jak se na tomto počtu podepíše pokračující pandemie. Tchaj-wan patří k zemím, kterým se ji podařilo dostat rychle pod kontrolu a zaznamenal jen necelých 500 nakažených, z nichž sedm zemřelo.

Slovensku stále chybí turisté ze zahraničí

22.09.2021 09:49 Služeb hotelů a dalších ubytovacích zařízení na Slovensku v červenci využilo více hostů než ve…

Související:

Právě se děje

reklama