Další tragédie na přejezdu: Vlak smetl auto, zahynuli dva mladí lidé

Osobní vlak v Šanově u Hrušovan nad Jevišovkou na Znojemsku dnes po ránu narazil do osobního vozu na železničním přejezdu se světelnou signalizací. Srážku nepřežili dva mladí lidé, kteří jeli v autě, řekli ČTK mluvčí záchranářů. Škoda na autě, vlaku a kolejích je odhadem 270.000 korun.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vlaky
doporučujeme

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 7:33, šlo o vlak jedoucí ze Znojma do Břeclavi. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Byli usmrcení dva lidé z osobního automobilu," uvedl v tiskové zprávě Drápal. Podle mluvčího policie Bohumila Maláška šlo o jednadvacetiletého řidiče a patnáctiletou spolujezdkyni.

"Mohu potvrdit dvě úmrtí před příjezdem naší posádky, zranění byla devastující, neslučitelná se životem, ani jsme nezahajovali resuscitaci," řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Doplnila, že další zdravotnické posádky mají v péči rodinné příslušníky obětí nehody kvůli akutní stresové reakci.

Ve vlaku podle mluvčího policie Maláška bylo 12 cestujících a obsluha vlaku. Mluvčí Drápal uvedl, že vlak tlačil osobní vůz asi 250 metrů až do stanice Hrušovany nad Jevišovkou. "Při šetření na místě mimořádné události a podle rozboru záznamu zabezpečovacího zařízení byla světla na přejezdu v době nehody činnosti," uvedl Drápal. Doplnil, že materiální škoda byla celkově odhadnuta na 270.000 Kč, 150.000 korun je škoda na vlaku, 60.000 na autě a 60.000 na trati. Příčinu nehody vyšetřuje drážní inspekce i policie.

Provoz na trati je zastavený. České dráhy v úseku Hrušovany nad Jevišovkou, Šanov a Božice u Znojma zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dálnice D4 je opět průjezdná, uzavírka kvůli bourání mostu se protáhla

20.10.2019 20:55 Aktualizováno Na dálnici D4 u Řitky nedaleko Prahy se po nočním bourání mostu vrátil provoz. Policie dopravu od…

Vlak u Zlína srazil a usmrtil člověka, provoz na trati je zastaven

20.10.2019 18:32 Na železniční trati mezi stanicemi Zlín střed a Lípa nad Dřevnicí srazil dnes odpoledne vlak…

Řidič se zabil při nárazu do stromu, v autě byla i jeho vnučka

20.10.2019 14:48 Po nárazu do stromu zemřel dnes dopoledne na severu Plzeňska 73letý řidič. Jeho o tři roky mladší…

Vlak na přejezdu sešrotoval auto, trať z Prahy do Brna byla pět hodin…

20.10.2019 10:39 Na pět hodin uzavřela v noci na dnešek hlavní železniční trať z Prahy do Brna srážka vlaku a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama