Dva mrtví chodci. Tragické nehody se staly u Prahy a v Havířově

V Čelákovicích u Prahy srazilo dnes ráno osobní auto chodce, který šel po přechodu. Chodec na místě zemřel. Silnice mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň byla kvůli vyšetřování uzavřena asi čtyři hodiny, provoz byl obnoven před 10:00, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

krimi
doporučujeme

Nehoda se stala kolem 6:00. "Chodec utrpěl zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl. Přítomnost alkoholu byla u řidiče osobního automobilu dechovou zkouškou vyloučena," řekla Hašlová. Policisté případ vyšetřují.

Kriminalisté žádají o pomoc veřejnost a hledají svědky události. "Ti, kteří projížděli místem v době dopravní nehody, případně měli ve vozidlech kamery se záznamem, nebo stáli na autobusové zastávce, prosím, zkontaktujte telefonicky kriminalisty z Brandýsa nad Labem na telefonním čísle 974 881 724," řekla Hašlová. Lidé mohou informace sdělit také na bezplatné lince 158.

Důležité je pro policii také svědectví řidiče stříbrného vozidla značky Audi, který na místě nehody pomáhal. "Dle prvotních informací poskytoval u nehody první pomoc řidič autobusu nebo dodávky, jehož svědectví by také policistům pomohlo při vyšetřování," uvedla Hašlová.

Na přechodu, na kterém se nehoda stala, obvykle svítí semafory. Je v blízkosti autobusové zastávky Čelákovice, V Prokopě, ale i vlakové stanice Čelákovice-zastávka.

V místě, kde se nehoda stala, je maximální povolená rychlost 50 kilometrů za hodinu. Jde o rovný úsek na okraji města, kde řidiči rychlost podle zkušeností strážníků často nedodržují. Z parkoviště jen kousek za přechodem měří pravidelně rychlost.

Neštěstí v Havířově

Sedmačtyřicetiletý chodec zemřel v pondělí v podvečer v Havířově na Karvinsku poté, co ho srazilo osobní auto. Muž zraněním podlehl na místě, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Karolína Bělunková. "Chodec utrpěl zranění neslučitelná se životem. Byl resuscitován, ale zraněním podlehl na místě," uvedla.

Muž přecházel ulici U Kasperčoka kolem 17:00 v místě, kde není přechod. Zkouška na alkohol byla u jednašedesátiletého řidiče osobního auta negativní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění

14.06.2021 17:20 Stavbě pražského metra D hrozí zpoždění zahájení výstavby. Ministerstvo dopravy (MDČR) totiž…

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

12.06.2021 07:07 Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj…

Dnešek se kvůli nehodám přiblížil nejtragičtějším dnům roku

11.06.2021 21:55 Aktualizováno Dnešek se čtyřmi oběťmi dopravních nehod přiblížil nejtragičtějším dnům letošního roku v Česku.…

Proces kvůli sestřelení letounu MH17 vstoupil v Nizozemsku do rozhodující…

07.06.2021 13:49 Soudní řízení v Nizozemsku kvůli sestřelení letu MH17 v létě 2014 nad východní Ukrajinou vstoupilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama