Fronty na hranicích s Bavorskem byly ráno v Pomezí výrazně menší

Na hraničním přechodu v Pomezí nad Ohří byl dnes ráno o poznání menší zájem o testování pendlerů na koronavirus. Zatímco v pondělí lidé, kteří mířili do Bavorska za prací, čekali na testování dlouhé hodiny, dnes v Pomezí nad Ohří, kde Karlovarský kraj zřídil testovací místo, čekaly na testování jen desítky aut.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Krejčí se dnes na přechodu kolony netvořily a průjezd do Německa byl plynulý. Testovací místo zřízené krajem je mimo silnici, na parkovišti vedle silnice, a tak čekající auta provozu nebrání. "Stále ale policisté dohlíží na místě na plynulost dopravy," dodala Krejčí.

Karlovarský kraj po zkušenostech z pondělka navýšil administrativní část personálu odběrového místa, a tím se podařilo zvýšit rychlost odbavení pendlerů, kteří nově v Bavorsku potřebují test každých 48 hodin, na dvojnásobek.

Testovací místo pro pendlery zatím obsluhují hasiči. Protože ale i jejich možnosti jsou v současné době omezené, požádal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN) o pomoc s personálním zajištěním testovacího místa armádu.

Testovací místo funguje v Pomezí od 4:00 do 15:00. Otestovat se pendleři mohou i na německé straně hranic. Karlovarský kraj také jednal s partnery na německé straně, aby i tam byla testovací kapacita posílena. Testy musí mít i pendleři, kteří pracují na saské straně hranice, tam ale potřebují pouze dva testy týdně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát varuje před neoficiálním prodejem dálničních známek

02.03.2021 13:33 Aktualizováno Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální…

Dálnici D8 blokují nehody, zemřel člověk

02.03.2021 12:53 Aktualizováno Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči.…

V únoru na českých silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni

28.02.2021 16:03 V únoru v Česku na silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni. Od začátku roku je obětí…

Dopravci nevylučují další omezení spojů. Dezinfekce vlaků stojí desítky…

27.02.2021 16:45 Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama