Hranice se Slovenskem je opět ucpaná. Na D2 se vytvořila desetikilometrová kolona

Na dálnici D2 byla na přechodu Lanžhot směrem na Slovensko dnes po ránu a poté i odpoledne znovu zhruba desetikilometrová kolona kamionů. Kolem poledne dosahovala asi kilometru. Vyplývá to z informací na webu ŘSD Dopravniinfo.cz. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo na přechodech přísná opatření kvůli šíření koronaviru. Dlouhé kolony na hranicích se tvoří od úterý.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

Kolona na D2 dosahovala v úterý i ve středu zhruba k Rakvicím, ve čtvrtek k Ladné. Dnes před 8:00 končila přibližně u sjezdu na Břeclav. Situace se však lepšila, ještě před polednem dálniční informační tabule ukazovala kolonu už jen mezi 59. a 60. kilometrem. Asi v 15:30 ale kamiony znovu stály už u sjezdu na Břeclav, tedy obdobně, jako v ranních hodinách.

Přes Lanžhot se kvůli komplikované dopravní situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba vždy 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Ve středu byl přechod otevřený až k večeru, následně se opět zavíral. Ve čtvrtek se zavíral zhruba v 11:00, řidiči měli použít exit 48 a použít přechod Hodonín-Holíč.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravní krize kvůli koronaviru? Na řadě tras jsme zůstali jako „poslední…

30.03.2020 15:07 Zájem o cestování je v tuto chvíli minimální. Například společnost RegioJet minimálně do 5. dubna…

V Července a Uničově po zrušení karantény opět zastavují vlaky

30.03.2020 13:17 Aktualizováno V železničních stanicích Červenka a Uničov na Olomoucku ode dneška opět zastavují vlaky. Vlakové…

Z Indie, Latinské Ameriky a Thajska přiletěla letadla s Čechy

29.03.2020 21:04 V Praze dnes odpoledne přistála tři repatriační letadla, zpět do ČR přepravila Čechy z Latinské…

Repatriační let s Čechy z Chicaga byl zaplněn

28.03.2020 19:28 Kapacita repatriačního letu, který pro české občany vypravuje ministerstvo zahraničí, byla zaplněna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama