Lokomotivy nákladních vlaků se podařilo po nedělní nehodě plně oddělit

Lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku, se dnes podařilo železničářům plně oddělit od sebe. Stroje do sebe byly vpáčené, na jejich rozdělení se pracovalo téměř dva dny.

Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků
doporučujeme

Nyní vyšetřovatelé hledají černé skříňky a další důkazní materiál. Na místě to zjistila ČTK. Havárie si vyžádala život jednoho strovůdce, druhý byl středně těžce zraněný. Škoda je kolem 50 milionů korun. Provoz na trati, kde běžně jezdí jak nákladní, tak osobní doprava, dál stojí.

Až vyšetřovatelé skončí s prohlídkou strojů, lokomotiva Unipetrolu se na koleje nevrátí, bude kvůli vysoké míře poškození rozřezána. Po odklizení následků kolize bude nutné odtěžit kontaminovanou zeminu kvůli úniku nafty, následně bude třeba ještě trať opravit. Práce potrvají podle Správy železnic (SŽDC) do pátku.

Při nehodě jeden strojvůdce na místě podlehl velmi vážným zraněním, druhý byl se středně těžkým zraněním převezen do teplické nemocnice. U nehody zasahovaly dvě sanitky a vrtulník, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Jedna z lokomotiv po střetu vzplála, vezla propan-butan, druhý vlak přepravoval náklad s uhlím. Hasičům se podařilo náklad hořícího vlaku uchránit. V neděli tam zasahovalo devět hasičských jednotek.

Neštěstí zřejmě mohl zabránit jeden ze strojvedoucích, který nezastavil před návěstidlem. "Nákladní vlak měl zastavit před návěstidlem, což se nestalo ... Nenašli jsme žádnou chybu na zabezpečovacím zařízení," řekl v neděli ČTK generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Provoz na trati mezi stanicemi Bílina a Úpořiny je přerušený. Vlaky na trasu podle Kučery nevyjedou ještě několik dní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Teplicku pokračují práce na odstranění následků nehody vlaků

06.04.2021 20:10 Aktualizováno Oddělení lokomotiv po nedělní kolizi dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku se zatím…

Po srážce vlaků na Teplicku pokračuje odstraňování následků

05.04.2021 14:24 Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne,…

Na Teplicku se čelně srazily dva vlaky

04.04.2021 22:00 Aktualizováno Po srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku zemřel dnes strojvedoucí, druhý je…

Začala sezona pro motorkáře, dlouhodobě patří k rizikovým skupinám

01.04.2021 19:39 S příchodem jara naplno začala motorkářská sezona. Motocyklisté přitom dlouhodobě patří ke…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama