Poláci začnou kvůli koronaviru kontrolovat autobusy z ČR a Německa

Poláci začnou dnes odpoledne na hranicích kontrolovat pasažéry autobusů a minibusů kvůli šíření koronaviru, premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom telefonicky informovat jeho polský protějšek Mateusz Morawiecki. Babiš na sociálních sítích napsal, že v Polsku narostl počet nakažených na 15. Česko namátkové kontroly na deseti hraničních přechodech zavedlo od dnešních 7:00, řidiči při nich dostávají letáky a namátkově se podrobují kontrole teploty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Autobus, ilustrační foto
doporučujeme

Polsko ohlásilo prvního nakaženého minulou středu, po víkendu vzrostl jejich počet na 15. "Všichni se nakazili v Německu. Proto začnou odpoledne na polských hranicích kontrolovat všechny autobusy i minibusy z Německa i od nás," uvedl Babiš. Jak budou kontroly vypadat, má podle Babiše zjistit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Česko chystá vedle kontrol na dálničních přechodech také stejné opatření v mezinárodních vlakových spojích. Zatím hygienici ohlásili 32 nakažených, většina z případů má původ v Itálii.

Na hraničních přechodech s Itálií ode dneška zavádějí namátkové kontroly cestujících v silniční i železniční dopravě Rakušané, informovalo ministerstvo zahraničních věcí.

Zdravotníci budou na italsko-rakouských hranicích v součinnosti s policií měřit teplotu a zjišťovat další příznaky nákazy, v případě podezření pak provádět test na koronavirus Covid-19. "Pokud bude pozitivní, půjdou uvedené osoby do izolace - v nemocnici či v případě lehčího průběhu v zařízení určeném příslušnou zemskou hygienickou stanicí. Doprovázející osoby budou muset na dva týdny do karantény," popisuje ministerstvo postup, který se může dotknout i Čechů, kteří mají v plánu Rakouskem pouze projet.

Pokud se čeští občané po případné pozitivní kontrole na rakousko- italské hranici rozhodnou vrátit do Itálie a zvolit k návratu do Česka jinou cestu, nahlásí rakouské úřady jejich případ úřadům v ČR a v případných tranzitních zemích.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hořící kamion zablokoval provoz na Pražském okruhu

04.04.2020 11:01 Požár kamionu dnes dopoledne zhruba na půl hodiny zcela zablokoval provoz na 18. kilometru…

Krajský úřad zamítl žádost ŘSD o vyvlastnění pozemků kvůli D3

02.04.2020 12:13 Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl žádost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o vyvlastnění…

Na D2 u hranic je dvanáctikilometrová kolona kamionů, sahá až k Ladné

01.04.2020 18:38 Aktualizováno Na D2 se dnes odpoledne na hraničním přechodu Lanžhot-Brodské ve směru na Slovensko opět vytvořila…

Formule na D4: Identifikaci řidiče znemožnila přilba, kauza zastavena

01.04.2020 12:21 Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy