Smrt na českých silnicích: V květnu zemřelo při nehodách zatím 37 lidí, dnes čtyři

Během května zahynulo při dopravních nehodách v Česku podle předběžných statistik zatím 37 lidí, z toho čtyři přišli o život během dneška. Obětí je o čtyři méně než za loňský květen. Od začátku letošního roku ale zemřelo na českých silnicích více lidí než za stejné období loni, i když nehod celkově ubylo.

Dálnice, ilustrační foto
doporučujeme

V roce 2019 zahynulo v prvních pěti měsících roku 175 lidí, kdežto letos je obětí dopravních nehod 180. Vyplývá to z policejních statistik a informací, které dnes ČTK poskytl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Do sobotní půlnoci zemřelo při nehodách 33 lidí, uvedl Zlý. Z toho bylo 13 řidičů osobních aut, šest motocyklistů, tři cyklisté a pět chodců. Bilanci zhoršila dnešní dopolední tragická nehoda u Černožic na Královéhradecku, při níž zemřeli tři lidé a těžce se zranilo dítě. Odpoledne zemřel na Bruntálsku další člověk. Počet obětí květnových nehod tak podle předběžných údajů vzrostl na 37.

Oficiální statistiky zveřejní policie zhruba za týden. Čísla se mohou ještě změnit po vyhodnocení soudních pitev a dalších okolností nehod, dodal Zlý.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce je zatím dnešek společně s 23. květnem, kdy podle denních statistik dopravních nehod přišli o život čtyři lidé. První a třetí májový den zahynuly na silnicích shodně tři osoby.

Příčinou většiny dopravních nehod bylo stejně jako v předchozích měsících nevěnování se řízení, nepřizpůsobení jízdy okolnostem nebo stavu vozovky či jízda v protisměru.

Provoz na tuzemských silnicích byl od 12. března po zavedení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru několik týdnů výrazně slabší, citelně ubylo i kolizí. Počet vážných a smrtelných nehod ale neklesl. Česku se stále nedaří výrazněji snižovat počet obětí dopravních nehod.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Benešovsku se srazil autobus s autem, devět zraněných

13.07.2020 22:28 Aktualizováno U Divišova na Benešovsku se dopoledne srazil autobus s osobním autem. V autobuse se lehce zranilo…

Nehoda tří nákladních aut uzavřela D1. Dálnice byla do 22.30 neprůjezdná

13.07.2020 22:21 Aktualizováno Dálnici D1 na 139. kilometru ve směru na Prahu u Velkého Meziříčí uzavřela dnes večer nehoda tří…

Při nehodě dvou osobních aut v Praze se zranili dva policisté

13.07.2020 22:05 V pražských Kobylisech se dnes večer srazilo policejní auto s jiným osobním vozem. Tři lidé jsou…

Incidenty na železnici: Malé tratě lze zabezpečit již existujícími…

13.07.2020 12:03 Malé regionální tratě lze zabezpečit již existujícími technickými zařízeními, tvrdí šéf největšího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy