Sníh a náledí dnes zkomplikovaly dopravu. Některé silnice jsou uzavřeny

Dopravu na některých místech v Česku dnes ráno komplikovaly zbytky sněhu nebo náledí na vozovkách. Někde se tvořila i námraza a vlivem silného větru také sněhové jazyky. K opatrnosti řidiče vybízeli silničáři zejména ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd. Několik silnic nižších tříd je uzavřeno v Plzeňském nebo Libereckém kraji. Ostatní jsou s opatrností sjízdné.

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
doporučujeme

Problémy působily po předchozím sněžení a následné oblevě i stromy obtěžkané mokrým sněhem. Například v Libereckém kraji přes noc hasiči vyjeli k 19 případům spadlých stromů.

V Plzeňském kraji je po úterním vydatném sněžení zavátá a uzavřená silnice třetí třídy mezi Střížovicemi a Netunicemi na Plzeňsku, pro nákladní auta byla uzavřena komunikace druhé třídy ze Zelené Lhoty na Špičák na Šumavě. Právě ve vyšších polohách Šumavy a Českého lesa by měli být řidiči pod silničářů nejvíce opatrní a zejména tam, kde se vozovky udržují kamennou drtí.

V Libereckém kraji je pro nákladní auta nad šest tun nadále kvůli sněhu uzavřená silnice přes Oldřichovské sedlo na Liberecku. Objízdná trasa pro ně do Frýdlantského výběžku vede po silnici 13 přes Frýdlant. Autobusy pak neprojedou po silnici přes Ještěd. V kopci od Liberce na Ještěd v noci totiž zapadl kamion a zasahuje do vozovky, vyprošťovat se bude až dnes.

Se zbytky sněhu na silnicích museli řidiči počítat i v dalších regionech. V Královéhradeckém i Pardubickém kraji ráno ležel na silnicích nižších tříd rozbředlý nebo ujetý sníh. Úsek státní silnice I/11 z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody je sjízdný pouze se sněhovými řetězy.

Ve středních a jižních Čechách a v Ústeckém kraji byly silnice po ránu místy namrzlé nebo se tvořilo náledí. Na Příbramsku, Českokrumlovsku či Prachaticku se mohli motoristé setkat se sněhovými jazyky.

Lepší situace nebyla ani na Moravě a ve Slezsku. Například v Jeseníkách na Bruntálsku byla hlavně na silnicích nižších tříd ujetá sněhová vrstva krytá posypem. Na silnici I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcí Ostravice a osadou Hlavatá patřící k obci Bílá platí zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko. Na Šumpersku a Jesenicku navíc foukal silný vítr, kvůli kterému se v noci ve vyšších polohách místy vytvořily sněhové jazyky.

Ve Zlínském kraji zůstává kvůli ledovce uzavřena silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Přes zimu ji silničáři neudržují.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát varuje před neoficiálním prodejem dálničních známek

02.03.2021 13:33 Aktualizováno Nové elektronické dálniční známky začali v posledních týdnech prodávat stále častěji i neoficiální…

Dálnici D8 blokují nehody, zemřel člověk

02.03.2021 12:53 Aktualizováno Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči.…

V únoru na českých silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni

28.02.2021 16:03 V únoru v Česku na silnicích zemřelo 26 lidí, o šest méně než loni. Od začátku roku je obětí…

Dopravci nevylučují další omezení spojů. Dezinfekce vlaků stojí desítky…

27.02.2021 16:45 Dopravci k dalšímu omezení spojů kvůli vládním omezením zatím nepřistoupili, ale nevylučují ho.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama