U Prahy vykolejily vagony. Poškodily auto a drážní domek, dva lidé zranění

Ve Mstěticích u Prahy dnes ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Na vlečce ujelo 32 odstavených vozů, z nich sedm vykolejilo. Poškodily osobní auto, sloup trakčního vedení a drážní budovu, takzvané stavědlo.

Ve Mstěticích u Prahy dnes ráno vykolejily vagony. (14.8.2020)
doporučujeme

Dva lidé jsou zranění, řidič osobního vozu lehce, po ošetření na místě byl převezen do Nemocnice na Bulovce, pracovník dráhy byl ošetřen na místě. ČTK to řekli mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a mluvčí středočeské záchranky Petr Mach.

Vagony vyjely po 9:00 a projely přes železniční přejezd, který byl zabezpečený světelnou signalizací a závorami, ale zařízení v době průjezdu vagonů nesignalizovalo blížící se železniční vozy. Ty po střetu s projíždějícím automobilem vykolejily. "Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Generální inspektor Jan Kučera na tiskové konferenci po zasedání bezpečnostní komise doplnil, že zabezpečovací zařízení nebylo uvedené v činnost, protože se ovládá ručně z nádraží jen při nahlášeném provozu na vlečce a obsluha neměla informaci, že by z vlečky měl jet nějaký vlak. Příčinu jízdy vagonů inspekce vyšetřuje, podle Kučery byly na vlečce už od úterý.

Kučera doplnil, že řidič osobního vozidla měl povinnost se v případě neblikajícího světla na přejezdu přesvědčit, že nic nejede. Tak zareagoval řidič kamionu, který i přes snížený výhled vagony zaregistroval a včas z přejezdu vycouval.

Na místě pracují drážní hasiči. Vykolejené vagony vyprošťují pomocí speciální techniky. Na místě jsou tři vozidla včetně vyprošťovacího automobilu.

Provoz mezi stanicemi Praha Horní Počernice - Čelákovice je přerušen. České dráhy, cestující do a ze zastávky Zeleneč mohou využít linku 353 pražské hromadné dopravy. Mstětice jsou částí obce Zeleneč.

V Bzenci na Hodonínsku se před 11:00 na přejezdu srazil vlak s osobním autem. Zemřel řidič osobního auta, zdravotníci mu už nedokázali pomoci. Ve vlaku se nikdo nezranil. "Přesná příčina a míra zavinění této tragické dopravní nehody je předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Lenka  Drahokoupilová.

Nehoda se stala v ulici U Bzinku, která se poblíž železniční stanice kříží s tratí. Osobní vlak jel z Moravského Písku do Bzence. Železniční přejezd je podle Drážní inspekce bez závor a má světelnou signalizaci.

Muž středního věku cestoval v autě sám. Utrpěl těžká zranění. Záchranáři se jej pokoušeli resuscitovat, nakonec bez úspěchu. Nepodařilo se obnovit jeho životní funkce, uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Provoz na trati se po nehodě zastavil. České dráhy nasadily náhradní autobusy. Od 12:45 byl v úseku Bzenec-Veselí nad Moravou obnoven provoz po jedné traťové koleji. Od 14:45 jezdí vlaky bez omezení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hromadná nehoda na Třebíčsku: Jeden mrtvý, mezi zraněnými jsou děti

19.09.2020 15:12 Aktualizováno Při dopravní nehodě tří osobních a jednoho nákladního automobilu zemřel dnes před polednem na…

V Kunovicích se srazil spěšný vlak s traktorem, pět zraněných

18.09.2020 20:34 Aktualizováno Na přejezdu v Kunovicích na Uherskohradišťsku se dnes odpoledne srazil spěšný vlak Českých drah s…

Provoz některých vlaků mezi ČR a Slovenskem bude omezen

18.09.2020 20:02 Aktualizováno Provoz některých mezistátních vlaků mezi Českou republikou a Slovenskem bude omezen, rozhodnutí se…

Smrtelná nehoda komplikovala provoz na Pražském okruhu

17.09.2020 18:54 Aktualizováno Provoz na Pražském okruhu ve směru k dálnici D1 byl dnes odpoledne zhruba na tři hodiny přerušen…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama